Závislostem v Příbrami vládne démon alkohol, řeší se však i první případy závislosti na internetové síti
8. března 2018 (06:13)
Problém se závislostí pomáhá řešit adiktologická ambulance v Magdaléně. Za první dva měsíce vyšla vstříc šedesátce klientů.
Adiktologická ambulance poskytuje ambulantní diagnostickou, preventivní, poradenskou a edukativní péči s možností krátkodobé terapeutické intervence pro osoby závislé na alkoholu a jiných návykových látkách, problémové uživatele či osoby experimentující s drogami. Současně se věnuje klientům s nelátkovými závislostmi, jako je gambling nebo závislost na internetu. Pomoc a radu zde vyhledávají také jejich rodinní příslušníci.
„Záměr doplnit šíři našich služeb se povedlo uskutečnit. Dnes máme k dispozici pro klienty ambulance komplexní multifunkční tým složený z psychologa, psychiatra, adiktologa i sociálního pracovníka,“ sděluje terapeutka Mgr. Hana Vavřincová, vedoucí Centra adiktologických služeb.
Od nového roku funguje tato ordinace, která byla slavnostně otevřena 12. prosince na plné obrátky. „Každý týden přichází 2–3 noví klienti. Prozatím čekací doby nejsou příliš dlouhé, daří se nám poptávku uspokojit. Co nás trochu překvapilo, primární zájem je z řad lidí, kteří mají problémy s alkoholem, nikoli s drogami. Naopak nás vyhledalo docela málo gamblerů,“ říká paní Vavřincová.
Registrovanými klienty jsou uživatelé alkoholu v počtu 15 osob, pervitinu – 12 osob, 4 gambleři, 1 závislost na internetu a 10 na THC – zde bohužel polovinu klientů tvoří mladiství do 18 let.
„Když jde o vnitřní rozhodnutí závislého ke změně, daří se nám pomoci změnit život i dlouholetých injekčních uživatelů drog,“ sděluje potěšující zprávu terapeutka.
V případě potřeby Centrum adiktologických služeb Magdaléna–Příbram naleznete na adrese:
Žežická 193, 261 01 Příbram VII.
Kontakt: Mobil: 739 612 018 nebo 735 171 883
E-mail: vavrincova(a)magdalena-ops.cz
E-mail: cas.pb(a)magdalena-ops.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Mgr. Hana Vavřincová
autor: jk
Další články
Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře
Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. …
DOPRAVA
Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats
V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve …
SPORT
Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci
Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu …
Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu
Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny …
AKTUÁLNĚ
Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah …
AKTUÁLNĚ
Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá?
Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje …
AKTUÁLNĚ
Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník
K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na …
AKTUALIZOVÁNO
Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky.
Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v …
LIFESTYLE
Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu
Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde …
AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět
Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala …
AKTUÁLNĚ




