1. 12. svátek má Iva
Nobelia
OBJEDNEJTE SI PIZZU

Závěrečný galavečer ankety Sportovec roku byl oslavou sportu a dobré vůle. Absolutním vítězem se stal triatlonista Jan Hradecký

30. března 2023   (17:27)
Dalších 10 fotografií v galeriiZávěrečný galavečer ankety Sportovec roku byl oslavou sportu a dobré vůle. Absolutním vítězem se stal triatlonista Jan Hradecký
foto: Luboš Toman / se souhlasem

Ve středu 29.3. vyvrcholila v Estrádním sále Kulturního domu anketa Sportovec Příbramska za rok 2022. Akce se uskutečnila po dlouhých osmi letech a rozhodně nezklamala. Natěšení sportovci a jejich doprovod pomohli spolu s organizátory vytvořit příjemnou a uvolněnou atmosféru. Vítězem hlavní kategorie se stal triatlonista Jan Hradecký.


Po dlouhých osmi letech se letos konečně podařilo organizátorům resuscitovat v plném formátu anketu Sportovec Příbramska. Na základě nominací sportovních klubů bylo vybráno 40 sportovců a 13 sportovních kolektivů, kteří soutěžili v 8 různých kategoriích. Hlasování bylo doplněno o speciální kategorii Síň slávy, vzdávající hold lidem, kteří celý svůj život zasvětili z pozice trenéra či funkcionáře výchově mladých sportovců.

O pořadí v daných kategoriích rozhodovaly hlasy sportovních klubů, svazů a sportovní komise města Příbram. Do hlasování se zapojili i naši čtenáři a příznivci jednotlivých sportovců ve speciální kategorii Cena fanoušků / cena mediálního partnera (pribram.cz).
Dlouhé přípravy a průběžné hlasování vyvrcholilo ve středu večer, kdy se v příbramském „Kulturáku“ uskutečnil závěrečný galavečer. Účast byla opravdu hojná. Nominované sportovce a trenéry doprovázeli rodinní příslušníci. Chybět nemohli ani zástupci sponzorů, sportovních svazů a samozřejmě představitelé města Příbram. Celým večerem vtipně a zainteresovaně provázala zkušená moderátorská dvojice Petra Staňová a Marcel Forejt. Skvěle jim sekundovali samotní sportovci, kteří se nezalekli žádné otázky a pohotově moderátorům odpovídali. Pobavilo i nečekané entrée Svatopluka Chrastiny ze Sokola Příbram, který na pódium po předchozím zakopnutí spíše přistál, než došel.
Dlouhé přípravy a průběžné hlasování …
foto: Luboš Toman / se souhlasem
Hlavní kategorii Nejlepší sportovec opanoval nezdolný ironman Jan Hradecký, který s věkem zraje jako víno. V loňské sezoně zazářil na Mistrovství světa v extrémním triatlonu v Norsku, kde v náročných podmínkách a světové konkurenci obsadil 10. místo. Jeho výkon je o to úctyhodnější, že triatlonu se věnuje až po práci tělocvikáře na ZŠ Školní a maséra u VK Příbram. Druhé místo v prestižní kategorii obsadil velký talent české cyklistiky Mathias Vacek a bronz putoval po životní sezoně za sidecarcrossovým mistrem světa Ondřejem Čermákem.

Kategorii Nejlepší sportovní kolektiv do 23 let opanovali volejbaloví junioři VK Euro Sitex Příbram U22. Druhé skončily nadějné příbramské cyklistky Grohová s Cermanovou. Na třetím místě se umístili hráči amerického flag fotbalu Příbram Bobcats U15. V nejpočetnější kategorii Největší sportovní talent do 23 let bodoval MMA fighter Jan Mašek na pátém místě, jezdec trialu David Fabián na čtvrtém. Třetí se umístil triatlonista Michal Švarc. Druhé místo obsadila plavkyně Linda Smetanková. Vítězem se stala skvělá judistka Tereza Bodnárová, která přítomné okouzlila nejen svými výkony, ale i vypracovaným zádovým svalstvem a pevnými bicepsy.
Kategorii Nejlepší sportovní kolektiv do 23 …
foto: Luboš Toman / se souhlasem
Mezi trenéry se prosadil na třetím místě Miroslav Bodnár. Druhý skončil úspěšný trenér volejbalových juniorů Daniel Rosenbaum a první místo obsadili strůjci fotbalového úspěchu od Litavky, Marek Nikl s Tomášem Zápotočným. Kategorii Nejlepší odchovanec / krajánek opanoval nepřekvapivě úspěšný fotbalista Antonín Barák před kapitánkou českých volejbalistek Andreou Kossanyiovou a Lucií Pudilovou z MMA.
Cena fanoušků se těšila od začátku velké pozornosti, o čemž svědčí i celkových 45 tisíc zaslaných hlasů. Tato kategorie ukázala nejenom oblíbenost jednotlivých sportovců mezi širokou veřejností, ale i sílu sociálních sítí. Těm, kteří se pravidelně starají o své profily na facebooku či instagramu, naskakovaly hlasy mnohem snáze a rychleji. Nejvíce jich nakonec získala mladá příbramská krasobruslařka Viktorie Křivová před triatlonistou Michalem Švarcem a tenisovou nadějí Barborou Fialovou.
Mezi dospělými sportovními kolektivy nejvíce zaujal úspěch příbramských volejbalistů v podobě 5. místa v extralize. Druzí skončili fotbalisté FK Viagem Příbram a třetí místo si odnesly zástupkyně hokejového týmu HC Baník Příbram. Oceněni byli i handicapovaní sportovci Jan Tománek (cyklistika) a Šimon Bambas (beach volejbal). Do Síně slávy vstoupil František Beran z TJ Sokol Příbram, který byl oceněn za neskutečných 54 let, které jako trenér věnoval (a stále věnuje) rozvoji gymnastických talentů.
Mezi dospělými sportovními kolektivy nejvíce …
foto: Luboš Toman / se souhlasem
Člověk si při podobných akcích teprve uvědomí, kolik máme na Příbramsku sportovních talentů a nadšenců. Velký dík patří organizátorům v čele s Janem Hadrabou. Zapomenout nesmíme ani na pana starostu Konvalinku a další zástupce města Příbram, bez jejichž podpory by se událost takového formátu neobešla. Těšme se, jaké sportovní úspěchy přinese příbramským sportovcům letošní rok.
Člověk si při podobných akcích teprve uvědomí, …
foto: Luboš Toman / se souhlasem

Fotogalerie

Závěrečný galavečer ankety Sportovec roku byl oslavou sportu a dobré vůle. Absolutním vítězem se stal triatlonista Jan Hradecký () Závěrečný galavečer ankety Sportovec roku byl oslavou sportu a dobré vůle. Absolutním vítězem se stal triatlonista Jan Hradecký (1) Závěrečný galavečer ankety Sportovec roku byl oslavou sportu a dobré vůle. Absolutním vítězem se stal triatlonista Jan Hradecký (2) Závěrečný galavečer ankety Sportovec roku byl oslavou sportu a dobré vůle. Absolutním vítězem se stal triatlonista Jan Hradecký (3) Závěrečný galavečer ankety Sportovec roku byl oslavou sportu a dobré vůle. Absolutním vítězem se stal triatlonista Jan Hradecký (4) Závěrečný galavečer ankety Sportovec roku byl oslavou sportu a dobré vůle. Absolutním vítězem se stal triatlonista Jan Hradecký (5) Závěrečný galavečer ankety Sportovec roku byl oslavou sportu a dobré vůle. Absolutním vítězem se stal triatlonista Jan Hradecký (6) Závěrečný galavečer ankety Sportovec roku byl oslavou sportu a dobré vůle. Absolutním vítězem se stal triatlonista Jan Hradecký (7) Závěrečný galavečer ankety Sportovec roku byl oslavou sportu a dobré vůle. Absolutním vítězem se stal triatlonista Jan Hradecký (8) Závěrečný galavečer ankety Sportovec roku byl oslavou sportu a dobré vůle. Absolutním vítězem se stal triatlonista Jan Hradecký (9)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související


Další články

Vyhrajte s pribram.cz a prodejnou ZEMAN maso – uzeniny celé prase Vyhrajte s pribram.cz a prodejnou ZEMAN maso – uzeniny celé prase Soutěž trvá od dnešního dne do 20. 12. 2023. Losování proběhne 21. 12. 2023. Komerční sdělení Varování meteorologů se potvrdilo, silné sněžení komplikuje dopravu. Situaci sledujeme ON-LINE Varování meteorologů se potvrdilo, silné sněžení komplikuje dopravu. Situaci sledujeme ON-LINE Podle meteorologů má na Příbramsku během pátku a soboty napadnout až 35 cm nového … Nehoda tří aut uzavřela silnici mezi Trhovými Dušníky a Hluboší, jeden zraněný Nehoda tří aut uzavřela silnici mezi Trhovými Dušníky a Hluboší, jeden zraněný Komunikace byla obousměrně uzavřena hodinu, před půl třetí byl provoz obnoven … Hasiči v Příbrami likvidovali požár bytu v panelovém domě, jeden muž se nadýchal zplodin Hasiči v Příbrami likvidovali požár bytu v panelovém domě, jeden muž se nadýchal zplodin Muž nechal na posteli zapnutý vysoušeč vlasů a z místnosti odešel, načež došlo k … Lidé loni omezili spotřebu potravin, jedli méně masa i vajec Lidé loni omezili spotřebu potravin, jedli méně masa i vajec Podle statistiků se loni zastavil několikaletý růst spotřeby potravin, domácnosti tak … Na stavbě D4 u Milína končí velká uzavírka Na stavbě D4 u Milína končí velká uzavírka Na stavbě dálnice D4 Via Salis, která je prvním českým PPP projektem v oblasti … Vánoční pohádkové poklady české kinematografie vedou do středních Čech Vánoční pohádkové poklady české kinematografie vedou do středních Čech Vánoční svátky jsou neodmyslitelně spjaté s pohádkami. Televizní stanice i streamovací … Financování sportu: Inspirativní návštěva Tábora přinesla řadu podnětů i otazníků Financování sportu: Inspirativní návštěva Tábora přinesla řadu podnětů i otazníků Ve snaze načerpat inspiraci a získat užitečné podněty v oblasti sportovní … ROZHOVOR Domácí adventní atmosféra a šichta na Štědrý na den. Hornické muzeum vás vrátí o století zpět Domácí adventní atmosféra a šichta na Štědrý na den. Hornické muzeum vás vrátí o století zpět Akce s dobovou vánoční tematikou pro širokou veřejnost se konají o druhém prosincovém …
Etická komise potrestala fotbalovou Příbram za maření verdiktu odečtem čtyř bodů Etická komise potrestala fotbalovou Příbram za maření verdiktu odečtem čtyř bodů Rozhodnutí Sborů rozhodců je neveřejné, podle informací klub od Litavky nezaplatil … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2023 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies