24. 7. svátek má Kristýna




Závěr školního roku doprovodí horko a bouřky, na víkend se ochladí

27. června 2022   (08:58)
Závěr školního roku doprovodí horko a bouřky, na víkend se ochladí
foto: pixabay

Meteorologové v týdnu očekávají bouřky, někde silné, doprovázené přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru.


Poslední týden školního roku se nejvyšší teploty budou většinou pohybovat okolo tropické třicítky, v noci často teplota neklesne pod 20 stupňů. Meteorologové současně očekávají bouřky, někde silné, doprovázené přívalovým deštěm, kroupami a nárazy větru. Na první prázdninový víkend se má ochladit. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes bude panovat slunečné počasí, teploty vystoupají až ke 34 stupňům Celsia. K večeru bude v Čechách přibývat oblačnosti, objeví se přeháňky a bouřky, které mohou být i intenzivní.
V úterý se obloha zatáhne, na většině území se objeví občasný déšť, přeháňky, místy znovu bouřky. Na východě bude polojasno a pršet tam bude méně. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 23 do 27 stupňů, na východě až 31 stupňů. Ve středu bude podobné počasí, nejvyšší teploty dosáhnou 26 až 30 stupňů, na jihovýchodě až 33 stupňů Celsia.
Ve čtvrtek, kdy si děti půjdou pro vysvědčení, se čeká polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Teploměr ukáže většinou nanejvýš 27 až 31 stupňů, na východě budou denní maxima kolem 33 stupňů.

Podobné teploty okolo třicítky budou panovat v pátek, první den letních prázdnin. Čeká se proměnlivá oblačnost, postupně na většině území dorazí přeháňky nebo bouřky.
První červencový víkend má být zpočátku oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť, přeháňky, místy bouřky. Postupně se vyjasní a přeháňky a bouřky budou jen ojedinělé. Počasí už nebude tropické, nejvyšší denní teploty dosáhnou 20 až 24 stupňů, postupně se oteplí na 25 až 29 stupňů Celsia.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK / ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den Jindřichohradecká úzkokolejka se po 3,5 letech pauzy vrátila na koleje a nabízí přesně … TIP NA VÝLET Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce Po zveřejnění článku o hrající fontáně na náměstí Arnošta z Pardubic, která je už … ANKETA Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi … SOUTĚŽ Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i … ZAJÍMAVOSTI Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku Po víkendových přeháňkách přijde obrat. Česko čeká návrat tropů, teploty příští týden překročí třicítku Po krátkém ochlazení se do Česka vrátí pravé letní počasí. Meteorologové očekávají, že … POČASÍ Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září Příbramská nemocnice nasadí technologii, kterou má jako první v ČR. Robotické operace začnou 2. září Oblastní nemocnice Příbram má jako první nemocnice v ČR k dispozici nejnovější … AKTUÁLNĚ Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy Fesťáczek Presents poprvé ovládne Lesní divadlo Skalka. Rodiny čeká den plný hudby, divadla i zábavy Rodinný festival Fesťáczek letos přichází s novým názvem Fesťáczek Presents a vůbec … AKTUÁLNĚ Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend? Nový hit internetu: Espresso s energy drinkem. Opravdu funguje, nebo je to jen trend? Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje nový nápoj, který si získává stále větší … ZAJÍMAVOSTI Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly Brdonoš je plnoletý. 18. ročník přinese změny, které tu ještě nebyly V Podlesí se chystá 18. ročník triatlonu Brdonoš. Letos s novým konceptem, ale se … SPORT
Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody. Policie varuje: Koloběžkáři riskují pokuty i vážné nehody. Elektrokoloběžek na silnicích rychle přibývá, s nimi ale i počet přestupků a … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz