21. 6. svátek má Alois

Zatímco spali, zloděj vykrádal byt

2. října 2019   (13:29)
Zatímco spali, zloděj vykrádal byt
foto: c. Monika Schindlová, DiS.

Některé věci po cestě poztrácel a některé věnoval své přítelkyni



Včera, dne 1. října, sdělili příbramští kriminalisté 31letému muži z Příbrami obvinění z pěti trestných činů, konkrétně z krádeže, poškození cizí věci, z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, z porušování domovní svobody a z neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru. Za uvedené činy mu hrozí až dva roky pobytu za mřížemi.

Během čtyř měsíců, od začátku června do konce září, má mít na svědomí nejméně 13 případů. Způsobil přitom škodu ve výši 60 tisíc korun. Násilím vnikl do pěti bytových domů v Příbrami, do garáže, do bytu, do tří mincovníků vysavače u benzínových čerpacích stanic a třikrát kradl v příbramských prodejnách.

Nejvíc se dotyčný napakoval v jednom bytě, kde kradl v době, kdy v něm spali jeho majitelé. Odcizil zde několik desítek náušnic, prstýnky, řetízky, hodinky, parfémy, tři mobilní telefony, peněženky s finanční hotovostí, klíče, ale také krémy na ruce, tabák či montérky. Dále tu ukradl i platební karty, z těch se pokusil opakovaně vybrat hotovost, což se mu nepodařilo. Obyvatele bytu vzbudil šramot, zloděj však stihl utéct. Některé věci po cestě poztrácel a některé následně věnoval své přítelkyni.

V prodejnách zcizil téměř třicet sprchových gelů, které si schovával pod oblečení. V jednom obchodě vzal vrtací kladivo a kufříkový kompresor. V bytových domech se mu hodila značková obuv. Během léta byl natolik drzý, že vnikl do bytu, který byl neobývaný, bez vědomí jeho majitele a nějakou dobu v něm s přítelkyní bydlel.

Již v srpnu muži policisté sdělovali podezření ze tří trestných činů, protože se neoprávněně zmocnil osobního vozidla zaparkovaného v ulici Pod Haldou v Příbrami. Odjel s ním k benzínce u Mníšku pod Brdy, kde odcizil průmyslový vysavač v hodnotě deseti tisíc korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: por. Bc. Monika Schindlová
DiS.
autor: mir








Další články

V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní … AKTUÁLNĚ Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce … NEPŘEHLÉDNĚTE Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně … AKTUALIZOVÁNO Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A … ANKETA Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa … ZAJÍMAVOSTI Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě … POZNÁVÁME BRDY /KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení /KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z … KULTURA Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník … FOTOGALERIE Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš … AKTUÁLNĚ
Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz