Zataženo, občas trakaře: Předpověď na týden slibuje mráz a smíšené srážky
9. prosince 2024 (09:30)
foto: pixabay
Týden přinese převážně zatažené počasí s teplotami kolem nuly a občasnými srážkami, na horách sněhovými, v nížinách dešťovými či smíšenými.
Tento týden bude v Česku převážně zatažený, s nejvyššími odpoledními teplotami do pěti stupňů Celsia. Občasné srážky budou na horách sněhové, v nížinách bude pršet, nebo padat déšť se sněhem. Dnes a v úterý hrozí na horách na severovýchodě Česka vznik ledovky. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Obloha nad Českem bude v tomto týdnu převážně oblačná až zatažená. Slunečněji by mohlo být v pátek, na který meteorologové předpovídají polojasno až jasno.
Nejvyšší odpolední teploty se budou v týdnu pohybovat nejčastěji od minus jednoho do plus čtyř stupňů Celsia. V noci bude zpočátku kolem nuly, od poloviny týdne ale bude teplota klesat k minus pěti stupňům a v oblastech se sněhovou pokrývkou až k minus osmi stupňům Celsia.
Nejvyšší odpolední teploty se budou v týdnu pohybovat nejčastěji od minus jednoho do plus čtyř stupňů Celsia. V noci bude zpočátku kolem nuly, od poloviny týdne ale bude teplota klesat k minus pěti stupňům a v oblastech se sněhovou pokrývkou až k minus osmi stupňům Celsia.
Nejvíc srážek by podle předpovědi mělo spadnout v první polovině týdne a o víkendu. Nového sněhu se dočkají spíše jen na horách. V nižších polohách budou srážky dešťové nebo smíšené.
Pro dnešek a úterý platí varování před mrznoucími srážkami a tvorbou ledovky. Výstraha ČHMÚ se týká oblasti od Krkonoš po Jeseníky a zejména pak severovýchodních návětří těchto hor. Kromě silnic se vrstva ledu může vytvářet i na drátech elektrického vedení.
Pro dnešek a úterý platí varování před mrznoucími srážkami a tvorbou ledovky. Výstraha ČHMÚ se týká oblasti od Krkonoš po Jeseníky a zejména pak severovýchodních návětří těchto hor. Kromě silnic se vrstva ledu může vytvářet i na drátech elektrického vedení.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK / ČHMÚ
autor: Oldřich Kozák
Další články
Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí
Začalo to nenápadně. Dvě feny utekly ze zahrady rodinného domu. Jedna se brzy našla. …
Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“
Radní kraje odsouhlasili poskytnutí financí na zajištění školního stravování pro děti …
Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků
Příbram se v červnu stane centrem evropského hornictví. Od 12. do 14. června bude …
Kultura
Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí
Dopravní policisté ve Středočeském kraji řešili v roce 2025 celkem 13 857 dopravních …
Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler
Oblíbený kulturní cyklus Večery s Golemem zve diváky na další výjimečný večer, který …
Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti
Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí …
ANKETA
Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník
Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři …
Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase
Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v …
Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí
Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. …
Sport
Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba
Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté …




