Zatažená obloha a místy sněžení. V příštím týdnu se oteplí
12. prosince 2024 (10:00)
foto: pixabay
Do konce týdne se v Česku udrží převážně zatažené počasí s mlhavými rány a ojedinělým mrznoucím mrholením.
Převážně zataženo zůstane v Česku do konce týdne, vyjasnit se může na horách. Meteorologové očekávají místy mlhavá rána s mrznoucím mrholením. Ojediněle i zasněží, v neděli se mohou objevit sněhové přeháňky a srážky smíšené i v nížinách. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V příštím týdnu se oteplí a nejvyšší denní teploty se dostanou k deseti stupňům Celsia.
Dnes bude zataženo až oblačno, ojediněle se budou vyskytovat mlhy, i mrznoucí. "Vlivem mrznoucích mlh a mrholení a tajícího sněhu se mohou vyskytovat kluzké komunikace," varují meteorologové. Postupně na horách a na jihozápadě Čech místy, jinde ojediněle bude polojasno až jasno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od minus jednoho do tří stupňů Celsia, v 1000 metrech na horách kolem minus čtyř stupňů, na Šumavě a v Krušných horách kolem minus jednoho stupně.
Podobný ráz počasí očekávají meteorologové i v pátek a v sobotu. Podle nich v noci na neděli začne od severozápadu přecházet přes Česko studená fronta. V neděli se místy vyskytne občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, v polohách pod 300 metry nad mořem srážky smíšené. Nejnižší noční teploty se dostanou na jeden až minus tři stupně Celsia, nejvyšší denní na jeden a pět stupňů Celsia.
Podobný ráz počasí očekávají meteorologové i v pátek a v sobotu. Podle nich v noci na neděli začne od severozápadu přecházet přes Česko studená fronta. V neděli se místy vyskytne občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, v polohách pod 300 metry nad mořem srážky smíšené. Nejnižší noční teploty se dostanou na jeden až minus tři stupně Celsia, nejvyšší denní na jeden a pět stupňů Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Tradice Březových Hor: Věra Smolová přibližuje počátky Prokopské pouti
Prokopská pouť patří k nejstarším tradicím Březových Hor a o víkendu, 4. a 5. …
HISTORIE
Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích
Vysoké teploty v minulých dnech nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích. …
AKTUÁLNĚ
Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů
Na silnici číslo 18 u Kosovy Hory na Příbramsku došlo ve čtvrtek v poledne ke dvěma …
AKTUALIZOVÁNO
Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let
Zapomeňte na dinosaury. Pokud chcete nahlédnout ještě hlouběji do historie Země, …
TIP NA VÝLET
Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík
Středočeským záchranářům na Slapské přehradě pomáhá nový člun s moderní přístrojovou i …
FOTOGALERIE
Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu
První červencový víkend bude na Březových Horách patřit tradiční Prokopské pouti. …
AKTUÁLNĚ
Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika?
Velká Británie, Španělsko i Francie už mají na jatkách povinné kamerové systémy, které …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře
Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. …
DOPRAVA
Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats
V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve …
SPORT
Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci
Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu …




