17. 10. svátek má Hedvika
ZAT získal během pandemie zakázky za 800 mil. Kč, objem je nejvyšší za pět let

17. srpna 2021   (18:20)
ZAT získal během pandemie zakázky za 800 mil. Kč, objem je nejvyšší za pět let
foto: ZAT/PR

Společnost zavedla vlastní systém a strukturu opatření, proto covid-19 zásadně nezasáhl do fungování firmy.


Příbramský výrobce řídicích systémů pro energetiku a průmysl ZAT získal v loňském obchodním roce, tedy v období pandemie, zakázky za 800 milionů korun. Objem je nejvyšší za posledních pět let. Tržby v obchodním roce 2020 přesáhly 426 milionů korun, uvedla dnes společnost v tiskové zprávě.

"I přes různá omezení a téměř nemožnost osobních kontaktů jsme v loňském fiskálním roce realizovali zisk na úrovni šesti procent. Nemalou měrou k tomu přispělo i fungování krizového štábu, který jsme jako jedna z prvních firem v České republice ustanovili už koncem února 2020," uvedla členka představenstva ZAT Vladislava Česáková. Společnost zavedla vlastní systém a strukturu opatření, proto podle Česákové covid-19 zásadně nezasáhl do fungování firmy.
ZAT se zabývá především dodávkami zakázkových řešení a řídicích systémů pro odvětví jaderné a klasické energetiky, průmyslových procesů a výrobou průmyslové elektroniky. Mezi oblasti, které nyní rozvíjí, patří například telemedicína a zakázkový vývoj podnikových softwarů. Koronavirová krize podle členky představenstva přispěla i k urychlení digitalizace řady firemních procesů.
Společnost, jejíž obchodní rok je od března do března, také loni investovala, například do nových výrobních strojů za téměř 40 milionů korun. Dokončila též fúzi obchodní firmy Definity Systems, rozšířila tak mimo jiné možnosti v oblasti vývoje softwaru.

Pro jadernou energetiku ZAT loni uskutečnil projekty za 150 milionů korun. Rozpracované a doposud nevyfakturované zakázky jaderné divize ke konci obchodního roku činily 960 milionů korun. Aktuálně společnost dodává do jaderných elektráren v Maďarsku, Francii, Arménii, Finsku, na Slovensku i v České republice. "Věříme, že naše kompetence a know-how budeme moci uplatnit nejenom při zakázkách v zahraničí, ale jako český dodavatel i při dostavbě jaderných bloků u nás," doplnil stratég pro segment jaderné energetiky Karel Stočes. Mezi tradiční zákazníky patří i tepelné a vodní elektrárny a bioplynové stanice.
Nejvíce rozvíjející se oblastí ve společnosti ZAT je divize Smart systémy zaměřená na vývoj a nasazování inteligentních systémů řízení a komplexních softwarových řešení. Loni divize dosáhla tržeb 116 milionů korun. Jde například o technologie monitorující klima v místnosti nebo pohyb a kontrolu tras dopravních prostředků či strojů nebo nestandardní jevy v distribučních sítích a podobně. Divize dodávala i diagnostické a řídicí systémy pro Správu železnic.

Rostla též výroba průmyslové elektroniky, která meziročně navýšila tržby o 25 procent na 146 milionů korun. Nově uzavřené smlouvy na dodávky mají hodnotu 181 milionů korun. K posílení výroby přispěla i nová automatická linka.

ZAT je dodavatelem zejména v oborech jaderné energetiky, klasické energetiky, povrchové těžby a dopravy surovin, plynárenství, dopravy a průmyslových procesů. Firma sídlí v Příbrami a má pobočky v Plzni, Benešově, na Slovensku a na Kubě. V současné době působí v 65 zemích světa.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz