27. 4. svátek má Jaroslav




ZAT v Příbrami slavil 55 let, nechyběl ohňostroj i videomapping

22. září 2017   (08:50)
ZAT v Příbrami slavil 55 let, nechyběl ohňostroj i videomapping

Den D nastal v polovině září, kdy se sešlo všech 350 zaměstnanců v příbramském areálu.


Padesát pět let je významným mezníkem nejen v lidském životě, ale i v působení firmy na trhu. Obzvláště, pokud se jako příbramský ZAT pohybuje v segmentu automatizace. Tento obor totiž začal vznikat v 60. letech minulého století. ZAT tak patří k zakladatelům automatizace ve světě. Za tu dobu dala firma práci 28 000 zaměstnancům především v Příbrami. I když firma otevřela před deseti lety také pobočku v Plzni, kde jinde, než v Příbrami, by měly oslavy probíhat.
Padesát pět let je významným mezníkem nejen v …

Den D nastal v polovině září, kdy se sešlo všech 350 zaměstnanců v příbramském areálu. Kromě narozeninové party si pracovníci také prohlédli tři zrekonstruované výrobní haly včetně školicího a sociálního zázemí pro zaměstnance a partnery firmy. Novinkou byl také showroom ve vestibulu hlavní budovy, kde je nově k zhlédnutí průřez 55letou historií vývoje řídicích systémů z pera zaťáckých inženýrů. Investice 12 milionů korun šla tentokrát především do jejich zázemí.
„I když při oslavě spadlo pár kapek, brali jsme je jako kapky štěstí. Vždyť která z českých firem z oblasti energetiky může říci, že se jí daří tak dobře, jako nám,“ říká Vladislava Česáková, členka představenstva ZAT. K dobrému jídlu a pití hrála kapela Signál, večerní videomapping s historií ZAT a závěrečný ohňostroj byly příjemným překvapením na závěr.
Den D nastal v polovině září, kdy se sešlo …
Pojďte s námi tvořit budoucnost
ZAT dodává své řídicí systémy a know-how do 60 zemí světa, nabízí tak možnost pracovně procestovat celý svět. Zároveň poskytuje svým zaměstnancům v Příbrami i Plzni špičkové zázemí. „Stále hledáme lidi, kteří se nebojí výzev. Nabízíme práci šikovným programátorům, projektantům, zkušebním technikům i vývojářům. Přijímáme také absolventy vysokých a středních škol,“ upřesňuje Vladislava Česáková.
Pojďte s námi tvořit budoucnost
ZAT dodává …
Co ZAT vlastně vyrábí?
Webové stránky prozrazují, že se ZAT zabývá vývojem, výrobou a nasazením řídicích systémů pro energetiku a průmysl. Ne všichni vědí, co si pod těmito pojmy představit. Přitom s produkty této ryze české společnosti se Češi setkávají denně. „Pokaždé, když otočí vypínačem nebo postaví konvici s vodou na kafe, nasednou do tramvaje nebo vlaku či si zpříjemní večer při skvělé hře v divadle s otáčivým jevištěm. Řada českých klasických elektráren i obě jaderné elektrárny totiž používají náš řídicí systém,“ upřesňuje Ivo Tichý, člen představenstva ZAT. Firma také dodává řídicí systémy a dispečinky pro vlaky, tramvaje či metro nejenom v České republice. S know-how zaťáckých vývojářů a techniků se setkáte, budete-li cestovat čínským metrem, jedním z nejrychlejších rychlovlaků na světě KTX v Jižní Korey nebo tureckými drahami. Fajnšmekři obřích aut ocení jedny z největších trucků světa od firmy Liebherr, které se používají při povrchové těžbě v USA nebo ve Španělsku. Řízení pohonu elektromotoru každého kola obstarala právě česká společnost ZAT.
Co ZAT vlastně vyrábí?
Webové stránky …

Společnost ZAT a.s. je nejstarší českou firmou v oboru automatizace technologických procesů s 55letou historií. Je uznávaným dodavatelem zejména v oborech jaderné energetiky, klasické energetiky, povrchové těžby a dopravy surovin, plynárenství, dopravy a průmyslových procesů. Firma sídlí v Příbrami a má pobočky v Plzni, na Slovensku a na Kubě. Disponuje vlastním vývojem, projekcí, výrobou, instalací i servisem elektronických zařízení, řídicích systémů a jejich komponent. Je také certifikovaným výrobcem zdravotnických přístrojů.
Společnost ZAT a.s. je nejstarší českou firmou …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: PR
autor: PR








Další články

Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Svatá Hora čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v … AKTUÁLNĚ První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? … SOUTĚŽ Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem Zastupitelstvo města Příbrami projednalo návrh na rozdělení programových dotací pro … POLITIKA Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima Svatohorský sad se v pátek proměnil v jedno z nejživějších míst v Příbrami. Konal se … Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék Rakovina, která zabíjí rychle. Teď má první účinný lék Rakovina slinivky patří k nejnebezpečnějším nádorům současnosti. Většina pacientů se o … NEPŘEHLÉDNĚTE Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně … KULTURA Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci … FOTOGALERIE Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která … AKTUÁLNĚ Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr Karolína Urbanová pochází z Příbrami a její jméno před lety rezonovalo internetem pod … LIFESTYLE
Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města Hornickou minulost města připomíná venkovní výstava, která je k vidění na náměstí T. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz