Zastupitelstvo vyhlásilo „penálové prázdniny“
17. června 2014 (12:22)
Na včerejším jednání městského zastupitelstva byly mimo jiného schváleny i tzv. „penálové prázdniny“. Ty budou probíhat v období od 15. července do 15. září tohoto roku. Materiál byl již dříve projednán Bytovou komisí a Finančním výborem a oba tyto orgány doporučily Zastupitelstvu města Příbram materiál schválit.
„V případě že dlužníci uhradí sto procent dlužné částky za nájem a služby, upustíme od povinnosti hradit dlužný poplatek z prodlení jak u bytů, tak také u prostor sloužících k podnikání,“ vysvětlil příbramský starosta Pavel Pikrt (ČSSD).
Hejtman Josef Řihák (ČSSD) poukázal na fakt, že město Příbram neodpouští dlužníkům dluh jako takový, ale pouze penále, čehož by podle něj mohla chtít řada dlužníků využít.
Realitní kancelář eviduje dluhy ve výši téměř 12 milionů korun
K 15.3.2014 eviduje Městská realitní kancelář (MěRK) celkem 194 dlužníků u bytů v celkové výši 6.726 447 Kč (ze stálých nájemníků je 28 dlužníků) a 39 dlužníků (z toho je 27 odstěhovaných) u prostor sloužících k podnikání v celkové výši 5.017 896 Kč.
Do 20.000 Kč je evidováno 135 dlužníků u bytů a 26 dlužníků u prostor sloužících k podnikání. Od 20.000 Kč do 50.000 Kč je 32 dlužníků u bytů a 6 dlužníků u prostor sloužících k podnikání.
Kareš nešetřil kritikou
Do diskuze na zastupitelstvu vstoupil i Petr Kareš (Příbramáci pro Příbram), který vytýkal MěRK špatnou práci ve vztahu k dluhům a pohledávkám. Podle Kareše navíc existuje vnitřní audit této organizace, který právě práci s vymáháním nájemného kritizuje. Tomu oponoval starosta Pikrt, který v této instituci dva roky pracoval a vymáhání nájemného a exekuce podle něj fungují na velmi dobré úrovni.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Město Příbram
Město Příbram
autor: MJ, red
Další články
Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí
Minule jsme se věnovali nejběžnější sově naší krajiny – puštíku obecnému. Tentokrát …
POZNÁVÁME BRDY
Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes?
Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a …
ZAJÍMAVOSTI
Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 …
AKTUÁLNĚ
V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více
Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit
Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a …
AKTUÁLNĚ
Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony
Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok …
Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov
Příbram odehrála druhé semifinále 2. hokejové ligy proti Prostějovu a znovu ukázala, …
SPORT
Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru
Jen čtyři dny klidu dopřál hasičům na Příbramsku požár uskladněné slámy ve …
AKTUALIZOVÁNO
Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče
Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem a okolí se dočkají lepší dostupnosti specializované …
Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu
Desítky dobrovolníků se i letos zapojily do jarní akce Ukliď Brdy 2026. Výsledkem je …
PŘÍRODA





