1. 7. svátek má Jaroslava




Zastupitelstvo poznamenala vyhrocená diskuze o centru sociálních služeb

19. ledna 2016   (06:17)
Zastupitelstvo poznamenala vyhrocená diskuze o centru sociálních služeb
foto: pribram.cz

Během diskuze padlo i zamyšlení nad odvoláním místostarostky Ženíškové.



Ve velmi poklidném duchu se odehrávalo včerejší zasedání příbramského zastupitelstva. Tedy až do závěrečné diskuze. Během ní vystoupila odvolaná ředitelka Centra zdravotních a sociálních služeb Jitka Šperková. Podle jejích slov na zasedání vystoupila sama a dobrovolně, aby reagovala na vyjádření starosty Jindřicha Vařeky (ANO) z prosincového zasedání. V tom obvinil Šperkovou z neschopnosti a uvedl několik důvodů, proč byl poměr ukončen ve zkušební době.

Šperková ve své řeči uvedla, že nesouhlasí s argumenty vedení města, které byly vysloveny v souvislosti s jejím odvoláním. Podle ní byly všechny problémy řešeny a naopak některé věci nesplnil manažer kvality služeb, kterým byl Dušan Strakula. Šperková tvrdí, že má k dispozici zápisy s porad, které jasně stanovují osoby odpovědné za plnění určitých úkolů.

Podle Vařeky ale Šperková netušila reálný stav věci a v pozici ředitelky byla odpovědná za plněný úkolů svých podřízených. Místostarostka Alena Ženíšková (ANO) Šperkovou následně obvinila z toho, že se nechala vtáhnout do politických intrik. Dále obvinila zastupitele Kareše, který údajně za tímto činem stojí a sabotuje kroky centra a roznáší pomluvy. Ten považuje prohlášení místostarostky za úsměvné.

Strakula prý nedodal výpis z rejstříku trestů

Šperková se ve své řeči také vrátila k důvodu, proč dala výpověď Dušanu Strakulovi. Ten údajně neměl dodat výpis z rejstříku trestů a to po dobu několika měsíců. To odmítla místostarostka Ženíšková s tím, že výpis dodán byl.

Politování nad celou záležitostí vyjádřila i zastupitelka Dagmar Říhová (Šance pro Příbram) podle které toto neš'tastné personální řešení situace může ovlivnit hledání nového ředitele.

Danda Vařekovi: Choval jste se jako hulvát, nejste u mě chlap

Do diskuze se zapojil i zastupitel Vladimír Danda, který starostovi Vařekovi vyčetl vyjádření z posledního zastupitelstva. Podle Dandy se k ženám nechová starosta slušně a označil ho za hulváta. Vařeka se následně Šperkové omluvil za použitý hyperboly ve svém projevu z minulého zastupitelstva.

V dalších příspěvcích se pak například objevila informace, že paní Pelikánové, která byla v dřívějším organizačním řádu zástupcem ředitele, skončil pracovní poměr, který byl na dobu určitou a v centru již tak nadále působit nebude. Podle Šedivého se jednalo o jednu z posledních osob, která byla schopná tuto organizaci řídit.

Král: Dávám ke zvážení setrvání paní Ženíškové ve funkci

Za zastupitele Šance pro Příbram vystoupil Vladimír Král. Podle něj je projekt centra sociálních služeb velmi neúspěšný a někdo by měl za to nést politickou odpovědnost. Vyzval přítomné ke zvážení dalšího setrvání místostarostky Ženíškové ve své funkci. To odmítl starosta Vařeka s tím, že se jedná pouze o dva neúspěšné pokusy o obsazení pozice ředitele a další problémy nevidí.

Na výběr nového ředitele byla v dalším pokusu najata soukromá agentura, která vybrala již dříve šéfa Městských lesů Příbram. Z poptávaných agentur navíc nabídla nejnižší cenu a to 43 tisíc korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na … AKTUALIZOVÁNO Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v … LIFESTYLE Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde … AKTUÁLNĚ Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala … AKTUÁLNĚ Prázdniny mohou skončit tragédií. Policie připomíná, jak ochránit děti před nejčastějšími úrazy Prázdniny mohou skončit tragédií. Policie připomíná, jak ochránit děti před nejčastějšími úrazy Letní prázdniny jsou pro děti obdobím her, výletů a dobrodružství. Právě během nich … AKTUÁLNĚ Chystáte se s chlupáčem za hranice? Takhle zvládnete přípravu bez stresu Chystáte se s chlupáčem za hranice? Takhle zvládnete přípravu bez stresu Léto je obdobím dovolených a mnoho lidí si odpočinek neumí představit bez svého … NEPŘEHLÉDNĚTE PID se propojí s Jihočeským krajem. S jízdenkou nově dojedete i na Orlík nad Vltavou PID se propojí s Jihočeským krajem. S jízdenkou nově dojedete i na Orlík nad Vltavou Cestující veřejnou dopravou ve středních Čechách čeká od středy 1. července několik … AKTUÁLNĚ Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí pro řidiče na Příbramsku pokračuje dalším zásahem záchranných složek. Na … AKTUALIZOVÁNO Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinec v příkopu, na místo letěl i vrtulník Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinec v příkopu, na místo letěl i vrtulník K vážně vypadající dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne na silnici 118 u obce … AKTUALIZOVÁNO
Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Fotka z ultrazvuku, první krůčky, koupání ve vaně nebo záchvat vzteku v obchodě. To … NÁZOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz