11. 5. svátek má Svatava

Zastupitelka Humlová bude pro město řešit žádosti o informace

26. dubna 2022   (15:41)
Zastupitelka Humlová bude pro město řešit žádosti o informace
foto: MěÚ Příbram

Rozhodnutí, nad kterým by úředník strávil celý den, jsem schopná udělat za dvě hodiny, popsala svoji produktivitu a zkušenosti Humlová.


Jeden z prvních bodů, který včera projednávali příbramští zastupitelé, se zabýval smlouvou mezi městem Příbram a Jiřinou Humlovou, která je předsedkyní kontrolního výboru a také zastupitelkou za KSČM. Humlová by pro město měla řešit žádosti o informace podle zákona 106 o svobodném přístupu k informacím. Právě těchto žádostí meziročně přibývá. Zatímco v roce 2017 bylo evidováno na Městském úřadě Příbram 32 žádostí, v loňském roce jich bylo již 74. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty příspěvkové organizace města.

„Četnost dotazů brzdí provoz jednotlivých odborů městského úřadu. Jeden z opakovaných tazatelů má na svědomí téměř polovinu všech letošních dotazů. Například se ptal, jestli schůzka premiéra Fialy s ukrajinskými představiteli neprobíhala v prostorách města. I na to musíme odpovědět. Nechceme občanům upírat právo na informaci, ale je naší povinností zachovat efektivitu práce úřadu,“ vysvětlil vhodnost spolupráce s Jiřinou Humlovou starosta města Jan Konvalinka (ANO).
Jiřina Humlová se touto problematikou zabývá, podle svých slov, již od roku 2008. Dále uvedla, že administrativně je agenda kolem zákona velmi náročná a je těžké se v ní orientovat. Z formálního hlediska navíc podle ní nemůže všechny úkony vykonávat osoba bez patřičného osvědčení. „Rozhodnutí, nad kterým by úředník strávil celý den, jsem schopná udělat za dvě hodiny,“ popsala svoji produktivitu a zkušenosti Humlová.
Proti spolupráci se ohradil Vladimír Král (Šance pro Příbram). Pro něj je nepřípustné, aby Humlová byla dále i předsedkyní kontrolního výboru a zastupitelkou. Rezignaci na tyto posty ale Humlová odmítla. Podle ní ke střetu zájmů docházet nemůže.

Proti Humlové vystoupil i občan Tomáš Mosler, který uvedl, že z jeho zkušeností vyplývá, že Humlová vždy nepostupovala v souladu se správním řádem a měla by být podle něj vypsána určitá forma výběrového řízení. Podle něj by klesl počet žádostí o informace, kdyby městský úřad zveřejňoval více informací.
Vystoupení Moslera pobouřilo radního Jindřicha Vařeku (ANO), který odsoudil jeho chování i vystupování během zastupitelstva. „Mně se nelíbí chování pana Moslera. Sedí rozvalen před námi na židli, ruce v kapsách, v bundě. Je to člověk, který život zasvětil pomlouvání a veřejné šikaně. Je to šiřitel zla a polopravd a poškozuje svými aktivitami i ty, kterým se na oko snaží pomáhat.“

Mosler Vařekovi následně řekl, že on také sedí a že by od něj bylo fér, aby zdůvodnil svoje nařčení ze šíření polopravd. Vařeka se dále nechtěl k situaci vyjadřovat a diskuze tak byla ukončena. Většina zastupitelů poté odsouhlasila uzavření smlouvy mezi městem a Jiřinou Humlovou.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno … AKTUÁLNĚ Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí … POČASÍ Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy Od 1. července 2026 začne v celé Evropské unii platit nová povinnost pro část dodávek. … DOPRAVA Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat Teplé počasí láká do přírody, kde může dojít i ke kontaktu s hady. Odborníci … Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Zatímco dříve byla péče o vzhled doménou žen, dnes se do centra pozornosti dostávají … LIFESTYLE Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp Hornické slavnosti do Příbrami přivezou hvězdy: Lenny, Pokáč, Prokop i Mňága a Žďorp Příbram v červnu pořádá největší kulturní akcí roku. Na hornické slavnosti dorazí … NEPŘEHLÉDNĚTE V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží V Anenské ulici zasahují hasiči. Hoří několik garáží Několik hasičských jednotek zasahuje v Příbrami v Anenské ulici. V neděli 10. května … AKTUALIZOVÁNO Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž Jaro v plném proudu: Příroda kvete, ale alergici trpí. Příbram hlásí vysokou pylovou zátěž Příroda je stále plná květů. Dokvétají některé ovocné strom, louky se plní barvami a … PŘÍRODA Kamiony ničí středočeské silnice. Kraj chystá razantní kontroly i nové váhy Kamiony ničí středočeské silnice. Kraj chystá razantní kontroly i nové váhy Středočeský kraj chce posílit silniční kontroly zaměřené na přetížená nákladní auta a … DOPRAVA
Svatohorská alej je zpět! Nový povrch hotový o týdny dřív, MHD znovu jezdí až nahoru Svatohorská alej je zpět! Nový povrch hotový o týdny dřív, MHD znovu jezdí až nahoru Rekonstrukce příjezdové cesty ke Svaté Hoře skončila s výrazným předstihem. Dlažební … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz