23. 2. svátek má Svatopluk




Zastupitelé schválili navýšení rozsahu prací na ČOV, výkup pozemků v Orlově neprošel

20. února 2025   (14:20)
Zastupitelé schválili navýšení rozsahu prací na ČOV, výkup pozemků v Orlově neprošel
foto: Ilustrační foto / Petra Balková

Ve středu proběhlo jednání Zastupitelstva města Příbram, které se zaměřilo na několik klíčových témat a projektů. Jedním z nejdiskutovanějších bodů bylo navýšení ceny projektu čističky odpadních vod (ČOV) v první etapě. Zastupitelé schválili rozšíření rozsahu prací a vedení města nyní připraví plán financování této stavby, který bude předložen na příštím zasedání.


Rozšíření prací na ČOV bylo nutné kvůli změně rozsahu díla, což vedlo ke sloučení etap původně rozložených do několika let. Situaci navíc komplikovala nedávná havárie na kalové technologii. Návrh na finanční navýšení předložil místostarosta Vladimír Karpíšek (ANO), jedná se o částku 403 milionů místo původních 150 milionů. Jednání se účastnili i odborníci z Příbramské provozní a firmy PROVOD.

Opozice měla k návrhu výhrady. Václav Dvořák (Spojenci) se dotazoval, zda je rozhodnutí o financování čistě v kompetenci města. „Mělo to být předloženo i s novým rozpočtem,“ uvedl s tím, že rekonstrukci ČOV sice nezpochybňuje, ale kritizuje nedostatečnou přípravu návrhu. Podobné stanovisko zaujali i další opoziční zastupitelé, včetně Pirátů. Přesto byl návrh nakonec přijat.

Jedním z bodů zasedání příbramského zastupitelstva byl i návrh rady města vykoupit pozemky od firmy Orfar s.r.o. a Tomáše Melichara v Orlově, který by na uvedených pozemcích vybudoval parkoviště pro návštěvníky Brd a náves pro občany Orlova. Opozice měla k výkupu výhrady.

"Nemůžeme se chovat, jako bychom měli oslíčka otřes se,“ uvedl k výkupu zastupitel Václav Dvořák (Spojenci). Zastupitel Aleš Barášek (Šance pro Příbram) dodal, že v Příbrami nevznikají nová parkoviště, ale vzniklo by parkoviště v Brdech. Po bouřlivé a dlouhé diskusi tak nebyl výkup pozemků přijat.

Jednání zastupitelstva přineslo několik klíčových rozhodnutí. Nejvíce se debatovalo právě o rozšíření prací na ČOV a výkupu pozemků v Orlově. Ostatní body proběhly víceméně bez komplikací.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Ludmila Zelenková








Související


Další články

Srážka dvou Fordů u obce Obory, kvůli vyšší škodě vyjela k nehodě policie Srážka dvou Fordů u obce Obory, kvůli vyšší škodě vyjela k nehodě policie V pondělí 23. února krátce před sedmou hodinou ranní se v katastru obce Obory na … Komisař, který ve volném čase zachraňuje Svatohorský sad s přáteli Komisař, který ve volném čase zachraňuje Svatohorský sad s přáteli Luboš Řezáč, příbramský komisař kriminální policie a zakladatel spolku Svatohorské … ROZHOVOR V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově se v neděli 22. února odehrála dramatická záchranná akce. Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Fotbalové hřiště v Podlesí se v sobotu 29. března promění v dějiště napínavých soubojů … Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Rostoucí agresivita dětí a mladistvých a nový fenomén zážitkového násilí znepokojují … ZAJÍMAVOSTI Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje podle lednových dat úřadu práce přes 34.000 uprchlíků z … Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Příbramští, připravte se. Teď jde o pizzu — a to je věc, na které se málokdo shodne. … ANKETA Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo v noci na neděli k … AKTUÁLNĚ Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Klimatické změny, sucho a proměny krajiny nutí města přemýšlet jinak o vodě. V … PŘÍRODA
Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Evropský den obětí trestných činů, který připadá na 22. února, si už letos připomněli …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz