26. 4. svátek má Oto

Zastupitelé rozhodli o rozsahu prováděcí dokumentace na rekonstrukci aquaparku

27. února 2018   (13:52)
Zastupitelé rozhodli o rozsahu prováděcí dokumentace na rekonstrukci aquaparku

Cena za rekonstrukci se z původně předpokládaných cca 250 milionů korun nakonec vyšplhala na 301,2 milionů po fázi projektu pro stavební povolení.



Příbramští zastupitelé učinili další krok v přípravě rekonstrukce aquaparku. Na svém posledním zasedání vzali na vědomí zvýšený rozpočet rekonstrukce a rozhodli také o rozsahu zpracování prováděcí dokumentace. Cena za rekonstrukci se z původně předpokládaných cca 250 milionů korun nakonec vyšplhala na 301,2 milionů po fázi projektu pro stavební povolení. O definitivní podobě realizace stavby a způsobu financování budou muset zastupitelé ještě rozhodnout.

Prováděcí dokumentace bude vyrobena dle varianty, která počítá s řešením celkové rekonstrukce a modernizace objektu stávajícího plaveckého bazénu s kompletním zázemím a s dětským bazénem, přestavby bývalé restaurace ve druhém nadzemním podlaží na fitcentrum a přestavby bývalé nevyhovující sauny ve třetím nadzemním podlaží na šatny zaměstnanců a strojovnu vzduchotechniky. Rozšíření aquaparku spočívá zejména v přístavbě vodního relaxačního světa, samostatného plaveckého bazénu se třemi drahami 25 m a saunového světa se saunovou zahradou.

Příbramští zastupitelé učinili další krok v …

Zároveň tato varianta prováděcí dokumentace umožňuje projekt rozvrhnout do etap. To znamená, že plánované dětské brouzdaliště na venkovním bazénu a saunová zahrada s venkovním saunovým domkem budou projektovány tak, aby je v případě potřeby bylo možné realizovat dodatečně a tímto způsobem pořizovací náklady více rozložit v čase,“ vysvětluje starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že za celkovou rekonstrukci aquaparku bez venkovní saunové zahrady a venkovního brouzdaliště se dostáváme na částku 275,9 milionů korun.

Podle starosty však bude celková částka dále upřesněna po zpracování detailního položkového rozpočtu zhotoveného na základě prováděcí dokumentace, která by měla být dokončena v létě tohoto roku. „Tato dokumentace bude podkladem pro provedení výběrového řízení, ve kterém předpokládáme další snížení částky za rekonstrukci vyplývající z projektu,“ doplňuje Vařeka.
„Zároveň tato varianta prováděcí dokumentace …
Záměru rekonstrukce příbramského aquaparku dali zastupitelé „zelenou“ v listopadu 2016, poté vznikala studie, projektová dokumentace pro stavební povolení. V nejbližších dnech bude zahájeno stavební řízení a tvorba prováděcí dokumentace. „Příprava projektu je vzhledem k tomu, že se jedná o největší investiční záměr posledních desetiletí, dlouhá a složitá. Nelze zde však nic uspěchat, protože by to bylo na úkor kvality,“ vysvětluje místostarosta města Příbrami Václav Švenda.

O definitivní podobě realizace stavby a způsobu financování budou muset zastupitelé ještě rozhodnout. „Osobně jsem toho názoru, že o rozhodnutí, zda rekonstrukci aquaparku, a to včetně jeho rozšíření o zážitkovou zónu a saunový svět, by mělo hlasovat již nové složení zastupitelstva města vzešlé z podzimních komunálních voleb,“ uvádí dále Vařeka s tím, že podle jeho názoru se jedná o velký závazek, který by na sebe se vší zodpovědností mělo nové zastupitelstvo převzít. „Nebylo by seriózní, aby stávající zastupitelstvo měsíc před skončením svého mandátu tak závažné rozhodnutí učinilo,“ dodal.

Připravíme vše tak, aby příští zastupitelstvo mohlo bez prodlení rozhodnout a projekt dokončit,“ na závěr doplnil Švenda s tím, že je přesvědčen o tom, že si Příbram takto moderní aquapark zaslouží a je v možnostech města realizaci uskutečnit.

Záměru rekonstrukce příbramského aquaparku …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Pavlína Svobodová
tisková mluvčí
autor: jk








Další články

Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní … AKTUÁLNĚ Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných … NEPŘEHLÉDNĚTE Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína … ROZHOVOR Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Záchranná stanice v Hrachově zve malé i velké návštěvníky na tajuplnou neděli 26. … NEPŘEHLÉDNĚTE Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku Jaro je v plném proudu a s jeho projevy se potkáváme na každém kroku. Pokud se ale … POZNÁVÁME BRDY Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle … NEPŘEHLÉDNĚTE Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak … SPORT Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. … PR
Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz