15. 6. svátek má Vít

Zastupitelé Příbrami se přeli kvůli akvaparku, opozice kritizovala novou studii

12. září 2023   (06:05)
Zastupitelé Příbrami se přeli kvůli akvaparku, opozice kritizovala novou studii
foto: SZM Příbram

Příbram řeší projekt již několik let.


Zastupitelé Příbrami se střetli kvůli projektu nového akvaparku. Vedení radnice přeložilo k projednání studii, která prověřila možnost výstavby na místě nynějšího venkovního bazénu. Podle ní je tato varianta možná a stála by 290 milionů korun. Opozice studii označila za nedostatečnou. Na návrh opozičního zastupitele za Příbram 2030 Martina Buršíka zastupitelstvo materiál nakonec schválilo jako podklad pro vypracování nové studie proveditelnosti, která bude komplexnější.

Opoziční zastupitel za Šanci pro Příbram Aleš Barášek uvedl, že materiál nezahrnuje všechny podklady pro investiční rozhodování a chybí mu technické a ekonomické hledisko. Výhrady měl i k ceně, podle něj by neměla překročit 200 milionů korun. "To, co jste představili, je bazén pro Prahu, a ne pro Příbram," prohlásil. Zastavět venkovní bazén je navíc podle něj z hlediska urbanismu "hřích".
Zastupitelce za Spojence Markétě Škodové zase chybělo srovnání variant projektu a ekonomická stránka včetně souvisejících investic. Materiál podle ní rovněž nezahrnuje inflaci a stavbu nového parkoviště.
Starosta Jan Konvalinka (za ANO) kritiku odmítl. Úkolem rady bylo podle něj prověřit, jestli je zvolená varianta proveditelná. Zjistilo se, že není v kolizi s územním plánem ani majetkoprávními dispozicemi. Dokument, který má být podkladem pro zadání dalších stupňů projektové dokumentace, by se měl během podzimu podle starosty doladit, aby v prosinci bylo možno hlasovat o podmínkách pro zadání zakázky.

Příbram řeší projekt několik let. Radnici se v minulosti nedařilo sehnat firmu, která by opravila nynější chátrající akvapark. Rozhodla se proto hledat jiná řešení. Zastupitelé nedávno souhlasili s možností vybudovat nový akvapark na místě nynějšího venkovního bazénu a dosavadní budovu využít k jiným účelům, například ji přestavět na multifunkční halu.
Podle opozice měl být nový akvapark už dávno v provozu. Konvalinka namítal, že radnice čelila velkému množství dotazů od potenciálních dodavatelů, na něž musela odpovídat. Zároveň se podle něj snažila zakázku co nejlépe připravit.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na … NEPŘEHLÉDNĚTE Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti … FOTOGALERIE Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré … FOTOGALERIE Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky Okresního soudu v Příbrami a Krajského soudu v Praze potvrdily, že … Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a … NEPŘEHLÉDNĚTE Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z … AKTUÁLNĚ Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: … ZDRAVOTNICTVÍ Od neděle platí letní změna jízdních řádů regionálních vlaků Českých drah Od neděle platí letní změna jízdních řádů regionálních vlaků Českých drah V neděli 14. června vstoupila v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních … AKTUÁLNĚ Příští týden udeří tropické teploty Příští týden udeří tropické teploty Po deštivém a chladnějším období se můžeme těšit na letní teploty. AKTUÁLNĚ
Od července přichází velká změna. Každý pes musí do registru, jinak hrozí vysoká pokuta Od července přichází velká změna. Každý pes musí do registru, jinak hrozí vysoká pokuta Majitelé psů pozor — od 1. července vstupuje v platnost povinnost, která se dotkne … ZVÍŘATA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz