16. 6. svátek má Zbyněk

Zastupitelé k odvalům zatím nezaujali žádné stanovisko

25. dubna 2017   (06:30)
Zastupitelé k odvalům zatím nezaujali žádné stanovisko
foto: pribram.cz

Na začátek května se připravuje veřejná debata.



Včerejší zastupitelstvo mělo rozhodnout, jakým způsobem se budou likvidovat odvaly po těžbě uranu. Po skoro dvouhodinové debatě ale příbramští zastupitelé zatím nepřijali žádné stanovisko. Ředitel státního podniku DIAMO Zbyněk Skála zástupcům města předložil celkem čtyři varianty, z nichž se samo DIAMO kloní k té poslední, odtěžit odvaly a zpracovat je na stavební kamenivo.

Skála také zastupitelům sdělil, že na 9. května se připravuje veřejná diskuze na toto téma. „Chtěl bych požádat, zda by se příští zasedání nemohlo uskutečnit na bývalém okrese, kde se vejde víc místa pro veřejnost a mohou tam být i starostové dalších obcí. Dal bych i návrh, pane starosto, tu koncepci vzít na vědomí a schválit jednu z variant až po veřejné diskuzi,“ řekl v rozpravě k tomuto bodu bývalý starosta Josef Řihák (ČSSD). Postupně se k tomuto návrhu připojili i další zastupitelé jako například Ivan Šedivý (nezávislý) nebo Vladimír Král (Šance pro Příbram).

Mezitím se tajemnici městského úřadu podařilo zajistit přesunutí této veřejné debaty 9. května z jednacího sálu města do prostor bývalého okresního úřadu. „Jsem tu dnes poprvé a je to tu opravdu malé,“ souhlasil Skála. Proti Říhákově návrhu se vyjádřil v závěru debaty jen jeho bývalý spolustraník Pavel Pikrt (nezávislý), který vyjádřil obavu z toho, že čekáním s přijetím usnesení až po veřejné diskuzi, může celou věc oddálit. S tím ale Řihák nesouhlasil. Zastupitelé nakonec přijali jeho návrh na odložení tohoto bodu na květnové zasedání, tedy až po tom, co se k němu bude mít šanci vyjádřit i veřejnost.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC








Další články

Dubno bude hořet adrenalinem. Přijíždějí nejlepší hasiči republiky Dubno bude hořet adrenalinem. Přijíždějí nejlepší hasiči republiky V Dubně se chystá závod, který láme ego i svaly. Hasiči tu poběží, tahají, šplhají a … AKTUÁLNĚ Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Kriminalisté zadrželi tři muže a jednu ženu, kteří podle nich v Praze a později ve … KRIMI Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Golfové jamky, hudba, drinky a noční obloha — tak bude vypadat pátek 19. června v … KULTURA Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky Česko čeká o víkendu vlna velmi vysokých teplot. V sobotu i v neděli budou teploty na … AKTUÁLNĚ Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení Fantova louka je jedním z nejcennějších přírodních míst v Příbrami — a v poslední době … AKTUÁLNĚ Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale naše společnost Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale naše společnost Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické … LIFESTYLE Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na … AKTUALIZOVÁNO /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých … SPORT Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na … NEPŘEHLÉDNĚTE
Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz