17. 5. svátek má Aneta

Zastupitelé jednání přerušili v půl druhé, pokračovat budou dnes od 18 hodin

16. prosince 2014   (10:03)
Zastupitelé jednání přerušili v půl druhé, pokračovat budou dnes od 18 hodin
foto: pribram.cz

Za téměř 9 hodin jednání bylo projednáno zhruba jen 20 bodů.



První řádné zastupitelstvo v novém složení začalo včera úderem 17. hodiny s ambiciozním programem, který obsahoval 54 bodů. Hned v úvodu však starosta Jindřich Vařeka (ANO) navrhl některé z nich vyřadit z jednání. Jednalo se například o body, které se týkaly 1. SčV, se kterou se aktuálně vedou jednání o úpravě smlouvy. Staženy byly i dva body o výkupu pozemků. Zde nové vedené cítí šanci získat je od státního podniku Diamo bezplatným převodem.

První řádný bod se zabýval výběrem zhotovitele zateplení a rekonstrukce pláště u plaveckého bazénu. Zastupitelstvo nakonec po dlouhé diskuzi neschválilo vyčlenění prostředků a realizace této akce. Hlavním odpůrcem byl Václav Švenda (TOP 09), který navrhl raději investovat do vnitřního vybavení. Tomu oponoval Ivan Šedivý (ODS), který tvrdil, že plášť budovy je ve špatném stavu a bude ho nutné v horizontu několika let stejně opravit. Zastupitelé také diskutovali o důvěryhodnosti společnosti Montura, která nabídla nejnižší cenu. Podle rejstříků má jen do pěti zaměstnanců a jednou z odpovědných osob je údajně i bývalý místostarosta Václav Černý. Jeden z občanů, který se zapojil do diskuze, také tvrdil, že na firmu je podáno několik žalob a neplatí subdodavatelům za práce.

Dále bylo na programu pozastavené usnesení na odměnu pro ředitele TS Pavla Máchu. Ten nakonec po rozhodnutí zastupitelstva navržené odměny nedostane. Podobný osud potkal i pozastavené rozhodnutí na záměr demolice budov u skládky Bytíz, které bylo zamítnuto.

Zastupitelstvo také zvolilo oddávající na příští volební období, budou jimi Pikrt, Humlová, Šedivý, Molnár, Svoboda, Král, Větrovský, Danda, Říhová a Hauser. Dále také schválilo příspěvek ve výši 50 tisíc korun pro příbramský Teamgym (TJ Sokol).

Jednání se také zabývalo poplatkem za svoz komunálního odpadu, hazardem a volbou finančního a kontrolního výboru. O těchto bodech vás budeme informovat v samostatných zprávách.

Zasedání bude pokračovat dnes od 18 hodin.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních … BLESKOVÁ ZPRÁVA Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich … ZAJÍMAVOSTI Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na … AKTUÁLNĚ Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České … ZAJÍMAVOSTI Muzea slaví svůj den. Příbram představí novou aplikaci pro Geopark Brd a Podbrdska Muzea slaví svůj den. Příbram představí novou aplikaci pro Geopark Brd a Podbrdska Mezinárodní den muzeí letos v Příbrami připomene Hornické muzeum Příbram novinkou, … ZAJÍMAVOSTI Jaro přináší nový život. A zároveň nejvíc smrti. Pomozte to změnit. Jaro přináší nový život. A zároveň nejvíc smrti. Pomozte to změnit. Jaro je tu a s ním i období, kdy se v trávě rodí tisíce mláďat. A zároveň období, kdy … ZVÍŘATA Vrány místo popelářů? Ve Švédsku sbírají odpadky za pamlsky. A dělají to líp než lidi Vrány místo popelářů? Ve Švédsku sbírají odpadky za pamlsky. A dělají to líp než lidi Ve švédském městě Södertälje testují projekt, který zní jako sci‑fi: divoké vrány … ZAJÍMAVOSTI Do Brd i bez auta. Cyklobusy a turistické linky propojují Plzeňsko i Příbramsko Do Brd i bez auta. Cyklobusy a turistické linky propojují Plzeňsko i Příbramsko Ačkoliv jsou autobusové linky pro turisty určené především pro Plzeňsko, využít je … DOPRAVA Jak se aktuálně vyvíjejí ceny nemovitostí v Příbrami a okolí? Jak se aktuálně vyvíjejí ceny nemovitostí v Příbrami a okolí? Realitní trh ve Středočeském kraji pokračuje i v roce 2026 v postupném růstu. Po … PR
Ředitel Waldorfské školy Příbram Robert Žák: „Naším cílem je rozvíjet dítě jako celistvou osobnost“ Ředitel Waldorfské školy Příbram Robert Žák: „Naším cílem je rozvíjet dítě jako celistvou osobnost“ Jak vypadá škola, která staví na individuálním přístupu, tvořivosti a propojení … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz