26. 4. svátek má Oto

Zastupitelé jednali o odměnách, nic nakonec nezmění

27. května 2020   (09:34)
Zastupitelé jednali o odměnách, nic nakonec nezmění
foto: pribram.cz

Ani jeden z návrhů zastupitelstvem neprošel.


Ani nové odměny pro členy a předsedy komisí a výborů, ani snížení odměn pro zastupitele neprošlo během pondělního jednání příbramského zastupitelstva. Oba návrhy zastupitele za Šanci pro Příbram Vladimíra Krále nebyly schváleny.

Nejprve byl na programu bod, který měl symbolickou částkou odměnit členy výborů, komisí a osadních výborů, kteří zároveň nejsou členy zastupitelstva. I když diskutovaná odměna kolem 500 Kč měsíčně nevypadá tak, že by měla nějak zatížit městský rozpočet, po vynásobení počtem členů všech výborů a komisí bychom se dostali na částku kolem jednoho milionu korun ročně. Rada města proto navrhla odměnit pouze předsedy komisí rady města, což by zatížilo městskou kasu zhruba 24 tisíci ročně.
Na úvod diskuze k tomuto bodu vystoupil Jiří Holý (ANO), který upozornil, že je třeba připočítat i administrativní náklady. Dále uvedl, že si váží každé práce a upozornil, že předsedové mají mnohem více povinností, než řadoví členové.
„Jsem rád, že se tento bod na základě mé interpelace projednává. Návrh rady města jsem analyzoval a dovoluji si říci, že doporučuje odměňovat 3 ze 122 osob, které žádné odměny nedostanou. To mi přijde nešťastné,“ uvedl Vladimír Král. Ten dále navrhl, aby byly finanční prostředky použity z odměn pro zastupitele, kteří jsou zároveň v komisích a výborech. Odstranila by se tím podle něj „neférovost“ systému, kdy by měl mít zastupitel i nezastupitel za svoje členství stejnou odměnu.

K bodu se vyjádřil například Jiří Rotter, který byl předsedou finančního výboru a ze své odměny zval členy výboru dvakrát ročně na jídlo. Dále upozornil, že se každá komise schází v jiných intervalech. Zastupitel Antonín Schejbal (Piráti) pak uvedl, že částka milion korun je vysoká a navrhl, aby byli členi odměňováni například permanentkami nebo vstupenkami do městských organizací.
Starosta Jan Konvalinka (ANO) upozornil, že město se v této době snaží především šetřit a tento návrh jde proti tomu. Nakonec byl tento bod hlasováním stažen.
A schválen nebyl ani druhý návrh zastupitele Krále, který navrhl, aby se právě v rámci úspor odměna členů rady, předsedů komisí a zastupitelů snížila o čtvrtinu. Bývalý starosta a nynější člen rady Jindřich Vařeka (ANO) nařknul Krále z populismu. „Podle mě je to populistický a líbivý návrh, který se bude vyjímat v médiích. Členové rady mají hodně práce a odměna je již nyní spíše symbolická. Navíc je ušetřená částka pro městský rozpočet bezvýznamná,“ řekl Vařeka.
S ním souhlasil i jeho kolega František Hauser (ANO), který nechce rozhodovat o odměnách. Navíc připomněl, že mnoho zastupitelů je aktivních v rámci charity, aniž by to veřejně prohlašovali.

Návrh nakonec nebyl zastupitelstvem schválen.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka








Další články

Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně … KULTURA Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci … FOTOGALERIE Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která … AKTUÁLNĚ Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr Karolína Urbánová pochází z Příbrami a její jméno před lety rezonovalo internetem pod … LIFESTYLE Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města Hornickou minulost města připomíná venkovní výstava, která je k vidění na náměstí T. … NEPŘEHLÉDNĚTE Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní … AKTUÁLNĚ Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných … NEPŘEHLÉDNĚTE Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína … ROZHOVOR
Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím Záchranná stanice v Hrachově zve malé i velké návštěvníky na tajuplnou neděli 26. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz