21. 5. svátek má Monika




Zástupci sociální prevence a kurately přednášeli na vězeňském semináři

14. července 2015   (15:32)
Zástupci sociální prevence a kurately přednášeli na vězeňském semináři
foto: MěÚ Příbram

Vzájemná spolupráce by měla v budoucnu pokračovat.



Z celé vězeňské populace je kategorie mladistvých obviněných (od 15 do 18 let) a mladistvých dospělých obviněných (do 26 let věku) bezesporu nejplastičtější a nejovlivnitelnější. Proto Vězeňská služba ČR s touto skupinou pracuje prostřednictvím výchovně-vzdělávacích činností, které vedou pedagogičtí a sociální pracovníci Vězeňské služby. Své znalosti a zkušenosti s těmito pachateli „na svobodě“ předali vězeňské službě prostřednictvím odborného semináře i zástupci oddělení sociální prevence a kurately Městského úřadu Příbram PhDr. Klára Vondrušková a Jaroslav Patera, DiS.

„Semináře se naši odborníci zúčastnili zejména z důvodu nutnosti výměny informací a zkušeností z oblasti specifik práce s mladistvými delikventy a mladistvými pachateli trestných činů. Obě strany hodnotily odbornou diskusi, která byla premiérová, velmi pozitivně, za vzájemně přínosnou a inspirativní,“ uvedl za Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Příbram Mgr. Robert Dikan a dodává, že spolu se zástupci Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR se dohodli, že vzájemná spolupráce bude určitě pokračovat.

„Vystoupení odborníků z Příbrami účastníky semináře velmi zaujalo, přineslo jim nové informace o činnosti oddělení sociální prevence a kurately, přiblížilo práci sociálního kurátora pro děti a mladistvé, ukázalo aktuální problematiku delikvence a kriminality mládeže, rodičovské odpovědnosti a nastínilo další vývoj v oblasti sociální prevence,“ na závěr kladně zhodnotil výstup zástupců z Příbrami Ing. Michal Řeháček, zástupce ředitele odboru výkonu vazby a trestu Vězeňské služby ČR.

„Součinnost při výkonu práce kurátorů pro děti a mládež, pracovníků Probační a mediační služby ČR, sociálních pracovníků a dalších jednotlivých odborných pracovníků, včetně personálu věznic, kteří participují na výchově a zajišťují péči o skupinu mladistvých pachatelů i odsouzených v rámci kontinuální sociální práce, je pro společnost velice důležitá. Jsme rádi, že svými poznatky a zkušenostmi můžeme přispívat k cílenějšímu působení na mladistvé pachatele, posilovat partnerství a snad tím pomáhat zdárnému návratu jedince coby platného člena společnosti,“ uvedl na závěr Mgr. Robert Dikan.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: MěÚ








Další články

Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od … KULTURA Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se … NEPŘEHLÉDNĚTE Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na … ZAJÍMAVOSTI Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v … KULTURA Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram … ROZHOVOR V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v … AKTUÁLNĚ Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy. BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz