Zásah v příbramské věznici: Policie odhalila organizovanou distribuci drog
AKTUALIZOVÁNO
8. ledna 2025 (09:00)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Policisté a vězeňská služba od rána zasahují v příbramské věznici kvůli podezření na distribuci drog mezi vězni.
Policisté a vězeňská služba zasahují od dnešního rána v příbramské věznici kvůli distribuci drog vězňům. Podezřelí jsou mezi vězni a lidmi mimo věznici. Zásah byl připravovaný delší dobu a odehrává se dnes nejen ve věznici, ale i v dalších místech. Týká se většího počtu lidí, informoval středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa. Podezřelí tvořili zřejmě organizovanou skupinu, informovala Vězeňská služba na síti X.
Na místě zasahují a spolupracují výjezdové policejní skupiny a 100 příslušníků vězeňské služby různého zařazení z pěti věznic. "S ohledem na úkony a aktuální šetření zatím nebudeme poskytovat bližší informace," řekl Truxa. Dodal, že zatím není možné určit, kdy bude policie informovat například o konkrétním počtu zadržených, konkrétních obviněních a podobně.
V případě prokázání, že šlo o organizovanou skupinu, by při odsouzení mohl trest za distribuci drog dosáhnout až deseti let vězení. Záleží ale i na dalších okolnostech, například rozsahu činnosti nebo případném páchaní trestné činnosti už dříve.
V případě prokázání, že šlo o organizovanou skupinu, by při odsouzení mohl trest za distribuci drog dosáhnout až deseti let vězení. Záleží ale i na dalších okolnostech, například rozsahu činnosti nebo případném páchaní trestné činnosti už dříve.
Příbramské vězeňské zařízení je až pro 868 vězňů, zaměstnanců má kolem 300. Zajišťuje vykonávání trestů s ostrahou i v nízkém, středním a vysokém stupni.
V roce 2023 policisté obvinili z distribuce drog do příbramské věznice a z maření výkonu úředního rozhodnutí dva muže a jednu ženu. Jeden z mužů je také podezřelý z vydírání. V roce 2022 kladenští kriminalisté obvinili pět vězňů a pět žen kvůli zasílání drog do věznice Vinařice. Pervitin a marihuanu ukrývali například do lemu kalhot nebo deodorantu.
V roce 2023 policisté obvinili z distribuce drog do příbramské věznice a z maření výkonu úředního rozhodnutí dva muže a jednu ženu. Jeden z mužů je také podezřelý z vydírání. V roce 2022 kladenští kriminalisté obvinili pět vězňů a pět žen kvůli zasílání drog do věznice Vinařice. Pervitin a marihuanu ukrývali například do lemu kalhot nebo deodorantu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Poslední farmářské trhy roku se ponesou ve vánočním duchu
Farmářské trhy na Dvořákově nábřeží se letos rozloučí v sobotu 20. prosince. Nabídnou …
Podmínky ve třech středočeských lyžařských areálech jsou dobré
Ve středních Čechách jsou v provozu tři zimní střediska, na Monínci u Sedlce-Prčice na …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Ceny nafty klesají
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 32,90 Kč do 34,90 …
Osobní auto srazilo dítě v Seifertově ulici
V pátek před jednou hodinou odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v …
Tipy na víkend: Poslední víkend před Vánocemi – přijďte na Farmářské trhy, krásné koncerty, nebo přijďte fandit příbramským sportovcům!
Během posledního víkendu před svátky na vás čeká spousta kulturních akcí, v nabídce …
Mlha a náledí komplikují dopravu, u Hájů skončilo auto na střeše
Řidiči by měli být dnes obzvláště opatrní. Po včerejším oteplení zase v noci padla …
Nemocnice hlásí rekord v dárcovství krve: Odběrů bylo nejvíce v historii
Nemocnice v letošním roce zaznamenala historicky nejvyšší počet dárcovských odběrů …
Inverze a námraza v Brdech: zimní kouzlo, které nebere konce
Už řadu dní nebo spíše týdnů nejen v našem regionu panovalo nebo panuje inverzní …
FOTO
Aktivní záloha 13. dělostřeleckého pluku prošla nejtěžší prověrkou roku
Září bylo o odbornosti, listopad o taktice. Aktivní záloha (AZ) u 13. dělostřeleckého …
FOTOGALERIE
Vánoční besídka v azylovém domě Příbram přinesla dětem radost a naději
V úterý 16. prosince se v azylovém domě v Příbrami uskutečnila vánoční besídka plná …




