Zápotočný bude trénovat druholigovou Opavu
2. června 2024 (11:41)
foto: FK Příbram / PR
Příbramský odchovanec, někdejší český reprezentant a strůjce předloňského podzimního úspěchu FK Příbram, získal nové angažmá. Půl roku poté, co se Tomáš Zápotočný rozhodl rezignovat na post hlavního trenéra v Dynamu České Budějovice, podepsal dvouletý kontrakt s druholigovou Opavou.
S Dynamem dokázal na jaře urvat několik důležitých výher. I díky šťastné kombinaci výsledků ostatních týmů v posledním kole se dokázaly Budějovice na poslední chvíli vyhnout ošemetné skupině o udržení. Po špatném startu do nové sezony následovalo slibné období zakončené vítězstvím nad Karvinou. Jenže pak se začala vršit porážka za porážkou a s nimi i míra frustrace. Dynamo nasbíralo jen 11 ligových bodů, nejméně ze všech týmů. Po prosincové porážce s Hradcem, jeden zápas před koncem podzimní části, se rozhodl dobrovolně ukončit své působení na jihu Čech. Svého ročního působení v Českých Budějovicích nelitoval. „Byl to hezký a pozitivní rok. I když jsem rezignoval, beru to jako obrovskou zkušenost. Tohle už nikdy v kariéře nezažiju. Na Budějovice budu moc rád vzpomínat. Pořád jsem na začátku kariéry a jsem vděčný za takovou šanci, bilancoval po konci angažmá pro web iSport.cz.
Do nového fotbalového dobrodružství se zprvu příliš nehnal, chtěl si trochu psychicky odpočinout od náročné šichty v Dynamu. „Nerozhazuju sítě. Uvidíme, co bude, jestli přijdou nějaké nabídky. Počkám si.“ Čekání se nakonec protáhlo až do konce obou nejvyšších českých soutěží, po kterém se rozhýbal přestupový trh.
S nabídkou nakonec přišel ambiciózní druholigový klub SFC Opava. Slezský fotbalový klub je akciovou společností a dlouhé roky byl spravován Statutárním městem Opava. Na konci roku 2023 došlo ke změně majitele, když město po dohodě převedlo 100 % akcií na stavební firmu A.I.K., kterou vlastní slovenský podnikatel Andrej Krajíček. Převod byl podmíněný úhradou dluhů a vkladem na provoz klubu v celkový výši 35 milionů korun. Opavský klub využívá Městský fotbalový stadion, který splňuje kritéria pro nejvyšší fotbalovou soutěž. Stadion anglického typu s kapacitou 7 758 míst nabízí fanouškům přímý kontakt s hráči. Ti patří k nejlepším v republice.
Tomáš Zápotočný okusil na vlastní kůži intenzivní fanouškovskou kulisu v regionu při svém hráčském angažmá v Baníku Ostrava v sezoně 2016/17, během něhož pomohl týmu k návratu do české nejvyšší soutěže. Zápotočný zanechal na severu Moravy z pozice tehdejšího kapitána a mentora týmu pozitivní dojem a navázal cenné kontakty. Ty mu nyní pravděpodobně pomohly i k získání nového dvouletého kontraktu s opcí na další rok s klubem SFC Opava. Tým převezme po Miloslavu Brožkovi, který v Opavě působil více než rok. Nový majitel se netají ambicemi na postup do 1. ligy.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Zápotočný poprvé promluvil k situaci v Dynamu. Kam zamíří jeho další kroky?
•Příbram padá mezi amatéry a vedení řeší co dál
•Naděje FK Příbram na udržení ve 2. lize potápí nemohoucnost v útoku i dlouhodobá situace v klubu
Další články
Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí
Tento víkend si můžete vyzkoušet, jak asi vypadá atmosféra v tradiční irské hospodě, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu
Rožmitál pod Třemšínem čeká 13. března odpoledne a večer plné zábavy, kreativity a …
KULTURA
Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 36,90 Kč do 38,90 …
AKTUÁLNĚ
MG ROADSHOW míří opět do Příbrami
Už 17. a 18. března ožije areál společnosti AUTA s.r.o. v Příbrami velkou …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě
S příchodem teplejších březnových dní se na silnice vrátili motorkáři. Začátek sezony …
DOPRAVA
Den, který děsí svět: Pátek třináctého
Pátek třináctého. Den, kdy někteří raději nevycházejí z domu, jiní si dávají pozor na …
ZAJÍMAVOSTI
Messenger mění podobu. Web messenger.com se přesune na Facebook
Společnost Meta Platforms oznámila změnu ve fungování své komunikační služby Facebook …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Policie obvinila manžele, kteří měli ve Vranovicích množírnu psů
O zásahu policie i Krajské veterinární správy ve Vranovicích, kde byla množírna psů, …
AKTUÁLNĚ
Bitva o přesnost i nervy: Rožmitálští rybaříci vyrazili do Příbrami
První březnová sobota patřila v Příbrami rybolovné technice. Mezi více než šedesátkou …
FOTOGALERIE
„Nezastavujme louky. Příbram musí růst dovnitř,“ říká starosta Konvalinka
Jak má Příbram vypadat za deset let a kde má smysl hledat prostor pro nový rozvoj? O …
ROZHOVOR




