16. 4. svátek má Irena




Zámek Dobříš láká v létě na loutky, sklepení i sokolnické ukázky

FOTOGALERIE
25. června 2014   (13:14)
Dalších 5 fotografií v galeriiZámek Dobříš láká v létě na loutky, sklepení i sokolnické ukázky
foto: Michaela Rozšafná

Přinášíme tip na prožití letošních letních prázdnin.



Prázdniny klepou na dveře a s nimi i letní program na zámku Dobříš. Letos jsou pro návštěvníky připravené noční prohlídky s pohádkovou tematikou, komentované prohlídky francouzského parku, sokolnické ukázky i speciální okruh uzpůsobený rodinám s dětmi.

O tom, že letní měsíce vybízejí k poznání nových míst a získávání nových zážitků, vědí své i na zámku Dobříš. Zapomeňte na klasické prohlídky expozice – v červenci a srpnu zde zažijete mnohem víc.

Při nočních prohlídkách se každou středu vypravíte „S loutkami do pohádky“ – na potemnělé večerní prohlídkové trase vás překvapí přes padesát historických loutek, které se v zámeckých komnatách zabydlely letos na jaře, těšit se můžete i na pohádkové hádanky, soutěže, rébusy a strašidelné Dobříšské přízraky.

Noční park může skýtat mnohá překvapení

„Výstava loutek je hlavním lákadlem celé letošní sezóny, takže ani návštěvníci nočních prohlídek nebudou o tuto unikátní kolekci ochuzeni. Kromě toho se ale podívají i do večerně romantického Zrcadlového sálu, kde je čeká krátké hudební vystoupení, a na závěr prohlídky se odvážlivci vypraví do francouzského parku. Ve zdejším bludišti se ve večerních hodinách mohou dít tajuplné věci,“ říká Dagmar Veselá ze zámku Dobříš.

Oranžerie, zavlažovací systém i „zchlazení“ v pivovarských sklepích

Prázdninové neděle budou na zámku patřit pro změnu komentovaným vycházkám francouzským parkem. Konat se budou ve třech časech, vedle klasických prohlídek zámku. „Zájemci se dozví informace o historii zahrady, která koresponduje s historií zámku, ale také o samotném provozu zahrady nebo výsadbě,“ informuje Veselá. Oproti běžnému provozu parku se účastníci komentovaných prohlídek podívají také do jindy nepřístupných prostor. „Navštíví oranžerii, která dříve sloužila pro pěstování teplomilných rostlin, podívají se do zavlažovacího tunelu, přes který je vedena voda do fontán v parku, a jako perlička i zchlazení v horkých dnech si na závěr prohlédnou bývalé pivovarské sklepy,“ sděluje Veselá.

Podle jejích slov pak nedělní program ve francouzském parku zpříjemní všem turistům také sokolnické ukázky, které zajistí pan Pavel Řehka se svými opeřenými miláčky. „V oboře v dolní části parku se na návštěvníky bude v létě těšit také jelenec běloocasý a jeho kamarádka daněla,“ směje se Veselá.

Klasické prohlídky chybět nebudou

Kromě speciálních středečních a nedělních programů budou po celé léto probíhat na zámku klasické prohlídky zámecké expozice, novinkou bude trasa uzpůsobena rodinám s dětmi – turisté na ní zhlédnou polovinu zámku s výstavou loutek, Dobříšské přízraky a Zrcadlový sál.

Noční prohlídky se na zámku Dobříš konají v červenci a v srpnu každou středu od 21:00 a 21:15 hod. Plné vstupné činí 150 Kč, snížené 100 Kč a rodinné 400 Kč. Komentované vycházky francouzským parkem probíhají po dobu letních prázdnin každou neděli od 11:00, 13:00 a 15:00. Jednotné vstupné je 80 Kč.

Fotogalerie

Zámek Dobříš láká v létě na loutky, sklepení i sokolnické ukázky (1) Zámek Dobříš láká v létě na loutky, sklepení i sokolnické ukázky (2) Zámek Dobříš láká v létě na loutky, sklepení i sokolnické ukázky (3) Zámek Dobříš láká v létě na loutky, sklepení i sokolnické ukázky (4) Zámek Dobříš láká v létě na loutky, sklepení i sokolnické ukázky (5)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Michaela Rozšafná
autor: red








Další články

Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude … NEPŘEHLÉDNĚTE Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. … AKTUÁLNĚ Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. … AKTUÁLNĚ První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. … AKTUALIZOVÁNO Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data … AKTUÁLNĚ Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu? Spouštíme novou sérii krátkých … VIDEO V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování Stavbaři budou v Příbrami od příštího pondělí opravovat Nádvoří Msgre. Korejse a … AKTUÁLNĚ
Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz