18. 8. svátek má Helena




Zákulisí Četnických humoresek: hvězdy seriálu v Příbrami

KULTURA
4. února 2026   (07:07)
Zákulisí Četnických humoresek: hvězdy seriálu v Příbrami
foto: Četnické humoresky. / zdroj: ČT

O víkendu 21. a 22. února dorazí do Příbrami hvězdy Četnických humoresek i odborníci na kriminalistiku. Festival Sherlock nabídne vzpomínky na natáčení, historii i nové pohledy na známé události. Účinkující se v této sestavě potkají naposledy, což dává celé akci mimořádný charakter.


Četnické humoresky patří k nejúspěšnějším českým seriálům posledních dvou dekád. Kombinace humoru, prvorepublikové atmosféry a skutečných četnických případů si získala miliony diváků. Setkání s herci tak nabízí nejen nostalgii, ale i pohled do zákulisí jednoho z největších televizních fenoménů.

Festival Sherlock – kriminální víkend v Příbrami
Festival Sherlock přinese do Příbrami program zaměřený na historii, kriminalistiku a příběhy, které stojí za známými seriály i skutečnými událostmi. Hlavním bodem je sobotní setkání čtyř osobností spojených s Četnickými humoreskami: Tomáše Töpfera, Aleny Antalové, Zdeňka Junáka a Michala Dlouhého.
Marek Kovář, který festival připravuje společně s ředitelem Divadla Antonína Dvořáka Petrem Bednářem, zdůrazňuje, že jde o výjimečnou příležitost: „Sezvat tolik osobností najednou není jednoduché. V této kombinaci a rozsahu se vzpomínková akce na Četnické humoresky už nikdy nebude opakovat.“

Josef Klíma: české podsvětí bez příkras
Josef Klíma má k Příbrami specifický vztah – v minulosti tu natáčel reportáže o kriminalitě a kauzách, které městu vysloužily přezdívku ‚české Palermo‘. Do Příbrami se tak vrací nejen jako novinář, ale i jako svědek událostí, které formovaly její pověst.

Do Příbrami přiveze i témata, která jinde neuslyšíte. Investigativní novinář, který desítky let mapuje české podsvětí, nabídne příběhy z reálných kauz, zákulisí vyšetřování i momenty, které se do televizních reportáží nikdy nedostaly. Po přednášce bude prostor na dotazy i autogramiádu.

Masarykův pád z okna: případ, který dodnes nedá spát
Festival Sherlock nabídne i hlubší historickou linku. Václava Jandečková představí nové poznatky k jednomu z nejzáhadnějších úmrtí českých dějin — smrti Jana Masaryka. Případ, který se desítky let pohybuje na hraně mezi historií a kriminalistikou, tak dostane v Příbrami prostor pro nejnovější zjištění.


Festival Sherlock – kriminální víkend v …
foto: Festival Sherlock
Program víkendu
Sobota 21. 2. – Foyer Velké scény
  • 10:00Hříšní lidé města pražského | Miloš Vaněček
  • 13:00O četnících | Michal Dlouhý
Sobota 21. 2. – Velká scéna
  • 15:30O natáčení Četnických humoresek Töpfer, Antalová, Junák, Dlouhý

Neděle 22. 2. – Foyer Velké scény
  • 10:00Ztracené poklady Prahy | Marek Kovář
  • 14:45Svědectví o smrti Jana Masaryka – nová zjištění | Václava Jandečková
Neděle 22. 2. Kino
  • 17:00 České podsvětí | Josef Klíma
Neděle 22. 2. – Velká scéna
  • 19:00Pes baskervillský/ divadelní představení

Proč přijít
Kromě seriálových vzpomínek nabídne festival i přednášky o historii Prahy, kriminalistice a záhadách, které stále vzbuzují otázky. Vystoupí Miloš Vaněček, Marek Kovář, Václava Jandečková i Josef Klíma, kteří přivezou témata sahající od prvorepublikových případů přes pražské legendy až po moderní kauzy. Víkend uzavře divadelní představení Psa baskervillského, nejslavnějšího příběhu Sherlocka Holmese, uvedené na Velké scéně.
Program víkendu
Sobota 21. 2. – Foyer Velké …
foto: Festival Sherlock

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Divadlo A. Dvořáka Příbram / se souhlasem
autor: Ludmila Zelenková








Další články

Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole … AKTUÁLNĚ Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními … AKTUALIZOVÁNO Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a … AKTUÁLNĚ Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu … KULTURA Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeském kraji jsou téměř u konce, zbývá sklidit zhruba 495 hektarů … AKTUÁLNĚ SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb Hnutí SPD Příbram představilo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. Lídryní … VOLBY 2026 ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) představil počátkem srpna novou prohlížečku … ZAJÍMAVOSTI Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 … Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také … NEPŘEHLÉDNĚTE
Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz