21. 5. svátek má Monika

Zákoutí Březnické ulice nahání hrůzu!

27. února 2019   (06:07)
Zákoutí Březnické ulice nahání hrůzu!

Neuvěřitelný nepořádek a zápach. Bezdomovci konají svou potřebu mezi garážemi.


"Prase by se stydělo, jak se chovaj lidi....," takto začíná jedna z písní, kterou má ve své produkci rocková skupina Zvlášňý škola. Zatímco se město den ode dne zkrášluje, fasády rodinných i bytových domů prochází rekonstrukcí, květiny zdobí naše ulice a probíhá výstavba obchodních center, nalezneme bohužel místa, která nahánějí hrůzu. 

Jedno takové je v garážové oblasti v Březnické ulici. Všudepřítomný nepořádek, z garáží provizorní ubytovny pro lidi bez domova, kteří močí a kálejí po všem okolo. Prázdné lahve od alkoholu, vysloužilé ledničky, pračky nebo třeba sedací soupravy "zdobí" toto místo.

Městští strážníci i policisté jsou proti bezdomovcům bezmocní. Místa, kde se zdržují, denně kontrolují. Když přestupují zákon, mohou jim udělit pokutu. Například za odhazování odpadků nebo za rušení nočního klidu. Nic víc však udělat nemohou.

Smutné je, že tento stav trvá několik let a dodnes nedošlo absolutně k žádné změně. Věc nevyřešila ani výstavba moderního centra pro tyto lidi. Místo toho, aby se prostory srovnaly buldozerem, protože ze strany majitelů není evidentně zájem věc řešit, tak se toto ghetto rezavých beden původně sloužících k parkování vozidel asi jen tiše toleruje.

Rozhodně tato místa nejsou prostorem, kde by někdo chtěl zaparkovat své auto a už vůbec ne za tmy. Není to zrovna trasa, kam byste se sami vydali a výstrahou pro odvážlivce s bujnější fantazii může být i násilný trestný čin, ke kterému zde před nedávnem došlo. Nejmírnější variantou úhony, ke které by návštěvníci mohli přijít je, že by skončili po kotníky v lidských exkrementech.

Událostmi v této části města Příbram jsme se zabývali například v článcích:
Právě teď: Plechová garáž se pravděpodobně stala smrtelnou pastí
Dnešní dopolední tragédie vyvolává řadu otazníků
Včerejší tragédie v plechové garáži zřejmě nebyla náhodná

Tiskové mluvčí příbramské radnice jsme zaslali dotaz, jakým způsobem bude město tento problém řešit. Jakmile obdržíme odpověď, budeme vás následně informovat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Na místo přijel i pracovník plynáren 20. května 2019   (20:35) Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu. 20. května 2019   (17:35) AKTUALIZOVÁNO Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Dnešní zasedání Zastupitelstva města začíná v 16:00 hodin. Buďte u toho s námi. 20. května 2019   (15:45) Foto dne: Pane starosto, děkujeme Foto dne: Pane starosto, děkujeme Již jen pár hodin nás dělí od volby nového starosty města Příbrami 20. května 2019   (14:22) Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai U nehody aktuálně zasahují složky IZS. 20. května 2019   (12:43) Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Ačkoli kabinky vypadají zvenku podobně jako například nové toalety, mají zcela jiný účel 20. května 2019   (11:10) Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Levý jízdní pruh je uzavřen 20. května 2019   (09:11) Dětský den pro nedočkavce Dětský den pro nedočkavce Na Drkolnově bude šrumec. Přijedou hasiči a koníci ze žežické stáje 20. května 2019   (08:25) Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Lidé se usmívali a neřešili. Nebyl to happening, ale HAPPYning. 20. května 2019   (06:06) Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz