Základní školy musí bránit shlukování žáků
1. května 2020 (12:09)
foto: pribram.cz
Žáci si budou muset očistit ruce po přezutí, při dalším pohybu po budově pak dodržovat dostatečné rozestupy.
Základní školy musí po návratu žáků zajistit, aby se při příchodu do školy neshlukovali na jednom místě. Kabinet ve čtvrtek informoval, že po přerušení výuky kvůli nemoci covid-19 od 11. května umožní návrat do školy deváťákům, aby se mohli připravovat na přijímací zkoušky. Žáci nebudou muset nosit roušky, pokud ve třídě budou mezi nimi dostatečné rozestupy, nasadit je budou muset při společných úkolech či při pohybu po škole, řekl novinářům ministr školství Robert Plaga (ANO).
Plaga zdůraznil, že návrat deváťáků bude dobrovolný a žáci se budou moci scházet na konzultacích do 15 lidí. "Nikdo nenutí žáky, aby se do 30. června vraceli k povinné školní docházce," řekl Plaga. Školy by podle příručky, zpracované úřady a epidemiology, měly dostat volnost v tom, jak zabezpečí stravování žáků podle vlastních podmínek. Příručku obdrží v pondělí do datových schránek, uvedl Plaga.
Podle dispozic každé školy se budou lišit i další opatření po návratu žáků, řekl Plaga. Školy podle něj musí zabránit "zašpuntování" dětí před svou budovou před vyučováním. "Jde to zabezpečit různými způsoby, některé školy mají například víc vchodů," uvedl ministr. "Jde o to, aby různými nástroji se zabezpečilo, aby se neshlukla celá kohorta žáků před vyučováním," dodal.
Žáci si budou muset očistit ruce po přezutí, při dalším pohybu po budově pak dodržovat dostatečné rozestupy. "V rámci třídy v takovém případě nebudou muset být roušky na ústech studentů, žáků a učitelů. V případě společných prací a při pohybu po škole budou muset být nasazeny," uvedl Plaga.
Děti v mateřských školách mít roušky nemusí. Úřady si ale přejí, aby ve školkách panovala zvýšená hygiena. "Provoz by měl být relativně normální při dodržení vyšších hygienických požadavků," řekl Plaga. Děti by se měly pohybovat co nejvíce venku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nejdráž natankujete stále na čerpačkách OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,50 …
AKTUÁLNĚ
Na cestách s cestovateli: sobotní dávka dobrodružství v příbramském divadle
Divadlo A. Dvořáka Příbram zve všechny milovníky cestování, dobrodružství a silných …
Rožmitál pod Třemšínem chystá 23. městský ples
Tradiční společenská událost roku se opět blíží. Město Rožmitál pod Třemšínem zve …
Zelená Narysov – nový domov v přírodě, jen dvě minuty od Příbrami
Tento moderní developerský projekt již zahájil nejen prodej, ale také samotnou …
Komerční sdělení
Tipy na víkend: Přednášky o exotických zemích a fantastické filmové světy
O víkendu můžete přijít podpořit příbramské volejbalisty na mistrovské utkání …
Na Prahu až druhou sobotu v roce: Tradiční zimní výšlap s krásnými výhledy
Každoročně se druhou sobotu v lednu koná oblíbený organizovaný pochod na horu Praha, …
/OBRAZEM/ Silnice na Příbramsku zasypal sníh, autobusy nabírají zpoždění, náklaďáky blokují silnici nad Věšínem
Nová sněhová nadílka komplikuje dopravu v celém regionu. Autobusy mají zpoždění a …
AKTUALIZOVÁNO
Brdy zblízka i zdálky: 10 let chráněné krajinné oblasti
Město Březnice a AOPK ČR zve veřejnost na besedu „Brdy zblízka i zdálky“, která se …
Česko od 2026 zakazuje psy na řetězu, bude následovat španělský model?
Česko od roku 2026 zakáže trvalé uvazování psů na řetězu. Jde o největší změnu v …
ANKETA
Ptačí hodinka se blíží! Opět po roce začneme sčítat ptáky
Od 9. do 11. ledna se veřejnost může již poosmé zapojit do sčítání ptáků nejen na …




