Zákazníci na zahrádkách budou muset sedět 1,5 metru od sebe
1. května 2020 (10:19)
Zákazníci na zahrádkách u restaurací od sebe budou muset sedět nejméně s odstupy 1,5 metru, pokud nebudou patřit k jednomu stolu. Při jídle a pití si budou moci sundat roušky, řekl novinářům vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Na zahrádkách podle něj bude moci chodit obsluha. Provozovny se zahrádkou mohou mít otevřeno od 11. května, vnitřní prostory restaurací se budou moci zákazníkům otevřít o dva týdny později.
"Zákazníci budou usazeni taobědvat tak spolu budou moci rodina, přátelé i známí. Ostatní návštěvníci zahrádky pak budou muset být nejméně metr a půl od ostatních, a podle toho bude muset mít provozovatel rozmístěné stoly. Bude muset zajistit také stejný odstup od kolemjdoucích.
Restaurace nebudou muset dodržovat dvoumetrové odstupy, které jsou povinné v obchodech a dalších provozovnách. "Chtěli jsme vyjít vstříc menším provozovnám," vysvětlil to ministr.
Restaurace budou muset podle nových pravidel vydezinfikovat stoly po každém zákazníkovi, výdejové okénko každé dvě hodiny. Návštěvníci budou muset mít možnost využít toalety ve vnitřních prostorách provozovny.
Od 11. května se podle dřívějšího plánu vlády otevírají všechny obchody v nákupních centrech, zahrádky restaurací, kadeřnictví a kosmetická studia, muzea a galerie, zahrady zámků a hradů a venkovní prostory pro trénink sportovců profesionálů. K venkovním sportovištím pro trénink se otevřou i vnitřní prostory.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska
Příbram si v úterý připomněla výročí úmrtí významného rodáka, fotografa a umělce …
VIDEO
Silnice přes hráz Orlíku je uzavřená na dva roky. Lávka v Solenicích zatím nefunguje
Silnice přes hráz vodního díla Orlík je od 12. ledna uzavřená na dva roky kvůli …
AKTUÁLNĚ
Útok nožem v Příbrami: žena obviněna z pokusu o vraždu
Policisté stíhají kvůli pokusu o vraždu třiadvacetiletou ženu, která podle nich v …
Dobrovolníci v příbramské nemocnici věnovali pacientům za loňský rok 636 hodin času
Rok 2025 byl pro nemocniční dobrovolnictví v Oblastní nemocnici Příbram výjimečný. …
ROZHOVOR
Hovory M v D- klubu: nový cyklus inspirativních večerů odstartoval v lednu. Prvním hostem byl Vladimír Kořen
Příbramský D-klub vstupuje do nového roku s čerstvou energií. Od ledna zde odstartuje …
FOTOGALERIE
Proč je hladina Orlíku tak nízká? Povodí Vltavy vysvětluje: může za to sucho, ne opravy
Nízká hladina Orlíku v uplynulé sezóně vyvolala mezi lidmi spekulace, že se nádrž …
FOTOGALERIE
Podvodníci lákají na snadný přivýdělek sledováním videí
Internetoví podvodníci opět využívají lákavé nabídky „snadného výdělku“, tentokrát pod …
Technická práce, která má budoucnost. Silmet Technology hledá nové posily do týmu
Stabilní česká firma z Příbrami nabízí perspektivní práci pro servisní a montážní …
PR
Ve středních Čechách kvůli ledovce nejezdí část autobusů, potíže mají i vlaky
Ve středních Čechách v úterý ráno kvůli ledovce nejezdí velká část příměstských a …
Po mrazech přišla obleva a mrznoucí déšť vytváří ledovku
Česká republika se po několika mrazivých dnech dočkala výrazné změny počasí. Do …





