Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze
27. listopadu 2020 (18:51)
foto: pribram.cz
Město Příbram vybralo dodavatele pro zateplení řadových bytových domů pod náměstím T. G. Masaryka. Hodnota realizace přesahuje 12 milionů korun.
Bytové domy s číslem popisným 15 a 16 v Milínské ulici a 17 a 18 ve Špitálské ulici ve staré Příbrami (tzv. Špalíček) patří do výlučného vlastnictví města Příbram. Budovy jsou více než 40 let staré a podle průkazu energetické náročnosti neodpovídají současným požadavkům. Na projektu zateplení se pracuje od roku 2018. Na svém zasedání 9. listopadu rozhodla rada města o výběru dodavatele.
Nejvýhodnější nabídku pro veřejnou zakázku na zateplení budov připravila společnost EUbuilding, a to ve výši téměř 12,5 milionu korun včetně DPH. Do výběrového řízení se přihlásilo celkem dvanáct firem (Level, Izop-Pb, Cezar servis, Kaziko, BBP Stavby, Staveko, Lama Pb, Andaf-Tier, Inženýrská výstavba a pozemní stavby, Miras – stavitelství a sanace Plzeň, Invessales a EUbuilding), nejvyšší nabídková cena činila necelých 15 300 000 korun bez DPH.
Výběru dodavatele předcházelo zpracování projektové dokumentace, jejímž úkolem bylo vytvořit návrh na kompletní zateplení – zejména zateplení obvodových plášťů budovy včetně soklů, atiky střech, balkonů a půdních prostor. Projekt měl dodat také řešení sanace stávající střešní krytiny a klempířských prvků nebo osazení novými venkovními parapety.
V domech se nacházejí byty, v přízemí a částečně v suterénu jsou nebytové prostory (např. ve Špitálské 18 sídlí nedávno zřízené Městské kulturní centrum). Okna v bytech jsou již plastová, ve většině nebytových prostor dosud nebyly vyměněny původní výplně otvorů. Nebytové prostory by tedy měly dostat nové výlohy a dveře. Předpokládané zahájení realizace je začátkem roku 2021.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“
Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším …
ROZHOVOR
Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek
Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: …
ZAJÍMAVOSTI
Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní
V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí
Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – …
NÁZOR
Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte.
Velikonoce jsou svátky vajec, jara a nových začátků.
Ať už je vnímáme duchovně, …
VELIKONOCE
Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali
Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními …
PŘÍRODA
Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami
Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent
Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března
Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na …
ZMĚNA ČASU
Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou.
Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra …
FOTOGALERIE




