7. 12. svátek má Ambrož

Zájem o sdílená kola v Petrovicích byl. Do stojanů se však nevracela, nebo byla zničená

12. února 2020   (05:55)
Zájem o sdílená kola v Petrovicích byl. Do stojanů se však nevracela, nebo byla zničená

Kola byla často poházená po škarpách a v takovém stavu, že je již nešlo dále použít. Město bylo nuceno projekt po čtyřech letech ukončitNemusíte kolo vlastnit, abyste mohli jezdit. Stačí si ho jen půjčit. Ať jedete na schůzku nebo na výlet, či se jen potřebujete rychle přemístit z jednoho místa do druhého. Sdílení jízdních kol, takzvaný bikesharing, zavádí stále více českých měst. V roce 2012 tento sympatický projekt spustily i Petrovice u Sedlčan. Inspirovaly se Zemědělskou univerzitou v Praze, kde se projekt okamžitě ujal. Zatímco studenti jezdí na kolech růžových, petrovická jízdní kola „oblékla“ obecní barvy a dostala slušivý modro-bílý nátěr.

Po čtyřech letech však musel projekt skončit. Kola se buď do stojanů vůbec nevrátila, nebo byla v takovém stavu, že nešla již dál použít. Přestože lidé městu darovali stále další a další bicykly, které již sami nepotřebovali, zastupitelé se nakonec, ač velmi neradi, rozhodli v projektu nepokračovat.

„Kola byla poházená po škarpách a rozlámaná. Vracela se nám v hrozném stavu. Vždy na konci sezóny jsem si říkal, že to bylo letos naposledy, ale přes zimu jsem opět „vyměkl“, opravili jsme je a dali je znovu k dispozici,“ uvedl s politováním starosta Petr Štěpánek.

„Několik kol jsme si nechali, ale již jen pro vlastní potřebu. Každý rok například pořádáme mezinárodní pěveckou dílnu a bicykly vždy dáváme studentům k dispozici. Do pléna je však již nedáme,“ dodal.

Jízdní kola v modrobílém provedení sloužila jak turistům, kteří se chtěli vydat na projížďku Krajem kamenů, jak se Petrovicku přezdívá, tak i místním, kteří třeba jen nechtěli mezi jednotlivými osadami šlapat pěšky. Téměř pět desítek bicyklů bylo volně k dispozici na několika stanovištích v obci a třech dalších osadách. Konkrétně u hospody v Obděnicích, u knihovny v Týnčanech a před hasičskou zbrojnicí v Kuní. Pro cyklisty město v okolí upravilo i některé polní a lesní cesty.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Miloslava Ritschlová

Další články

Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Středočeský kraj by uvítal shodu odborníků na vánočním volnu ve školách Například školy v Příbrami zatím ředitelská volna nevyhlásily, procento nakažených … Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta: Město příští rok získá 994 milionů a utratí 1,143 miliardy Starosta Příbrami Jan Konvalinka se ohlíží za včerejším jednání zastupitelstva. V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta V Příbrami se v příštím roce zdraží vodné a stočné o tři procenta Při průměrné spotřebě 90 litrů na osobu a den zaplatí příští rok tříčlenná domácnost … Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu Policisté pátrají po řidiči, který u Hluboše způsobil dopravní nehodu K události došlo 20. listopadu v ranních hodinách. Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Příbramské divadlo uvede známou hudební komedii Limonádový Joe Slavnou parodii na westerny se souborem nastudoval Milan Schejbal, v hlavních rolích … Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Zastupitelé Příbrami schválili záměr prodeje pozemku u archivu pro stavbu bytů Podmínky prodeje vedení radnice ještě upřesní a znovu předloží zastupitelstvu. Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Příbram bude letos opět hospodařit se schodkovým rozpočtem Návrh rozpočtu dnes schválili zastupitelé. O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové O Vánocích mrznout nebude, teploty se udrží mírně nad nulou, očekávají meteorologové Podle meteorologů nás pravděpodobně čekají opět Vánoce na blátě. ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami ŽIVĚ: Zasedání zastupitelstva v Příbrami Nejdůležitějším bodem bude návrh rozpočtu na příští rok.
Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Starosta: Duševní polotovar přeřezal na příbramském náměstí kabeláž k vánoční dekoraci Trojici pachatelů zaznamenala kamera. Městská policie žádá veřejnost o pomoc při …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz