Zájem o lyžování ve středočeských areálech kvůli oteplení klesl
15. ledna 2023 (17:18)
foto: Michal Netolický/PR/Monínec
Na nedostatek lyžařů si nemohli stěžovat jen v největším krajském středisku Monínec u Sedlce-Prčice.
Zimní areály ve středních Čechách měly o víkendu malou návštěvnost. Na nedostatek lyžařů si nemohli stěžovat jen v největším krajském středisku Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku. Areály v Chotouni, na Šibeničním vrchu u Prahy nebo v Kvasejovicích na Příbramsku měly naopak slabší víkend. Podmínky k lyžování byly kvůli teplému počasí na řadě míst špatné.
Na Monínci byla podle spolumajitele střediska Jaroslava Krejčího lehce nadprůměrná návštěvnost. "Ve všedních dnech se nedařilo, to bylo slabší, ale v sobotu jsme měli kolem 600 lidí, to už je dobré. Lyžujeme krásně, přes noc jsme i trochu přisněžili, podmínky jsou ideální," řekl Krejčí. V horní části sjezdovky podle něj mají lyžaři k dispozici kolem 50 centimetrů sněhu a v dolní 35 centimetrů.
Stále dobré podmínky a 30 až 50 centimetrů technického sněhu nabízí středisko v Chotouni. "Lyžujeme pořád. Lidí je trochu méně, protože v tomhle jarním počasí nálada na lyžování moc není. Někdo nám nevěří, že jezdíme, někoho vůbec ani nenapadne, že bychom mohli jezdit," uvedl správce areálu Jan Němeček.
Naopak v Kvasejovicích se lyžuje jen v části areálu a o víkendu moc lidí nepřijelo. "Už meleme z posledního, ale vypadá to nadějně," uvedl provozovatel Petr Kroužil s poukazem na očekávané ochlazení. Podobná situace byla na Šibeničním vrchu, kam o víkendu dorazili jen skalní nadšenci a lyžařská škola. "Dojíždíme na hranici provozuschopnosti," řekl provozovatel Jan Zenkl. Věří však, že do příštího víkendu se situace zlepší.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Kocouři zlomili odpor Beskyd až ve třetí sadě a připsali si důležité 3 body za vítězství 3:0
•Jak zvládnout drsný trail ve dvou? Nechte si poradit na cestovatelské přednášce
•Výstup na brdský vrchol Praha pomůže potřebným
Další články
Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata
Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na …
TIP NA VÝLET
Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč …
DOPRAVA
V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy
Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců!
Velký sportovní večer se blíží a Příbram u toho nebude chybět. Hned několik jmen z …
SPORT
Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit
Příbramsko čeká v sobotu 25. dubna nevšední podívaná. Silnice regionu zaplní desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30
Jiráskovy sady, které byly od 1. dubna uzavřené kvůli výměně vodovodu a kanalizace, se …
AKTUÁLNĚ
Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti
Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. …
AKTUÁLNĚ
Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online
Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání …
ON-LINE PŘENOS
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE




