14. 8. svátek má Alan




Zájem o klimatizace trvá, někteří obchodníci hlásili u části výrobků vyprodání

28. července 2024   (12:58)
Zájem o klimatizace trvá, někteří obchodníci hlásili u části výrobků vyprodání
foto: freepik

Například na on-line srovnávači Heureka.cz je zájem o mobilní klimatizace za posledních 30 dní více než čtyřnásobný, v případě ochlazovačů vzduchu i pětinásobný.


Vysoká poptávka po klimatizacích, ochlazovačích vzduchu a ventilátorech, která začala s příchodem extrémních teplot, stále trvá. Například na on-line srovnávači Heureka.cz je zájem o mobilní klimatizace za posledních 30 dní více než čtyřnásobný, v případě ochlazovačů vzduchu i pětinásobný. Někteří obchodníci u části klimatizací, ochlazovačů vzduchu a ventilátorů hlásili tento týden na svých webech vyprodání skladových zásob či upozorňovali na delší dobu dodání.

Ventilátory zákazníci na Heureka.cz vyhledávají oproti předchozímu měsíci téměř čtyřikrát více. Vysoké teploty ale podle mluvčího Martina Žabky zvedají poptávku i po jiných produktech - platí to například u přenosných lednic či výrobníků ledu, o které je za posledních 30 dní až dvakrát vyšší zájem. Klimatizace do aut pak zaznamenaly zvýšení poptávky o 65 procent, dodal.
"V posledních týdnech vzali lidé segment chlazení útokem a některé produkty tak mohou být na trhu dočasně nedostupné," uvedla mluvčí Datartu Petra Psotková. Většinu produktů má podle ní firma skladem či je postupně doplňuje.
Obchodník Datart stejně jako Heureka upozornil na rostoucí popularitu ochlazovačů vzduchu. Oproti ventilátorům vzduch jen nerozvíří a na rozdíl od klimatizací jsou levnější, uvedl za firmu Pavel Janů. "Ochlazovače nedosahují výkonu ani komfortu přenosných klimatizací, ale jsou poměrně účinné a mnoho zákazníků je proto volí jako ekonomičtější variantu," řekl. Ojedinělé podle něj nejsou nákupy zařízení, které nabízí více funkcí, kromě chlazení také čistění a odvlhčení vzduchu nebo na zimu i topení.

"Můžeme potvrdit nebývale silnou sezonu, pokud jde o prodej klimatizací na Allegro.cz i Mall.cz. Vysoká poptávka je pravděpodobně způsobena vysokými teplotami, zejména když se střídá mnoho horkých dnů za sebou, a předpokládáme, že vliv budou mít i stabilní ceny elektřiny. Tyto faktory mohou vést k dočasné nedostupnosti některých produktů. Doufáme, že se situace brzy vyřeší," uvedla Tereza Copers za společnost Allegro, pod kterou e-shop Mall patří.
Zákazníci e-shopu Mall podle Copers aktuálně dávají přednost klimatizacím před ventilátory. Jedním z důvodů je také to, že pro klimatizaci se zákazníci rozhodnou v momentě, kdy jsou vedra dlouhodobá, uvedla Copers. Co se útraty týče, většinou lidé volí produkty ve střední a vyšší cenové kategorii. "Někteří dodavatelé pro aktuální sezonu zvýšili ceny v jednotkách procent, u většiny však zákazníci zaplatí stejně jako minulou sezonu," doplnila.
Z prodejů klimatizací tvoří ty přenosné na e-shopu Alza většinu. "Nejrychleji roste střední cenový segment klimatizací od 8000 do 15.000 Kč," uvedl divizní ředitel Martin Hadraba. Kvalitnější modely podle něj zákazníci upřednostňují i v případě ventilátorů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Dvě největší globální firmy vyrábějící léky na cukrovku a obezitu oznámily výsledky za … ZDRAVOTNICTVÍ Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Stačí nehoda na parkovišti, poškozená značka nebo svodidla a problém může být mnohem … Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Jen kousek od obce Svatý Jan pod Skalou se ukrývá místo, kde se snoubí průmyslová … TIP NA VÝLET Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Spartak šel do vedení už v úvodu a proti třetiligovému Písku se dokázal vrátit a … SPORT Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let Česko dál vysychá. Letošní rok je zatím z hlediska srážek nejsušší od roku 1961 a … AKTUÁLNĚ SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování Uskupení SPOJENCI Příbram podalo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. … VOLBY 2026 Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví připadá na 13. srpna a připomíná desetinu lidí, kteří svět … ZAJÍMAVOSTI Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Umožnit těžce nemocným a umírajícím splnit mnohdy jedno z jejich posledních přání. To … AKTUÁLNĚ Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně ve Středočeském kraji končí, výnosy meziročně klesly v důsledku sucha až o desítky … AKTUÁLNĚ
Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Současné omezení provozu na dálnici D4 u Jíloviště, kde se kvůli stavbě nového mostu … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz