19. 5. svátek má Ivo




Zahraniční partneři navštívili Příbram

10. května 2015   (11:10)
Zahraniční partneři navštívili Příbram
foto: MěÚ Příbram

Návštěva si prohlédla například Dvořákův festival.



Minulý týden navštívili u příležitosti zahájení Hudebního festivalu Antonína Dvořáka město Příbram zástupci partnerských zahraničních měst: pan Bernard Bailleul z Anoru (Francie), zástupce přes evropské záležitosti a svátky; z Freibergu (Německo) k nám zavítal pan Hermann Fleischer, zastupující předseda historického spolku freiberských horníků a hutníků – s paní Evelyn Fleischer a panem Andreasem Schwingerem, vedoucím úřadu kultury a partnerských vztahů; a také přijel pan Ján Levocký, ředitel ZUŠ Antona Cígera v Kežmarku.

Zástupce Bernard Bailleul navštívil během své návštěvy Hornické muzeum, Oblastní nemocnici Příbram a Svatou Horu, ředitel ZUŠ z Kežmarku navštívil příbramskou ZUŠ na náměstí T. G. Masaryka, celá zahraniční návštěva pak zhlédla zahajovací koncert 47. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Ve čtvrtek 30. dubna přijal zahraniční delegaci na příbramské radnici starosta města Příbrami Jindřich Vařeka společně s místostarosty Alenou Ženíškovou a Václavem Švendou.

Hned v úvodu přítomní vyjádřili spokojenost s vysokou úrovní zahajovacího koncertu hudebního festivalu, dále se věnovali tématům ohledně vzájemné spolupráce partnerských měst v následujících měsících. Město Freiberg pozvalo vybrané příbramské studenty na konferenci mládeže na konci května a pozvalo také všechny zájemce na 30. Hornické slavnosti ve Freibergu na konci června 2015. Město Příbram se na této akci bude prezentovat se stánkem, slavnostního průvodu se zúčastní příbramské hornické spolky (Cech příbramských horníků a hutníků, Spolek Prokop). Město Anor zase pozvalo své partnery na fotbalový turnaj v půli roku 2016, který se uskuteční u příležitosti 100. výročí amatérského fotbalu. Ředitel ZUŠ z Kežmarku navštívil příbramskou ZUŠ na náměstí T. G. Masaryka a poté vyjádřil přání možné spolupráce do budoucna.

Město Příbram na této schůzce pozvalo všechna partnerská města na oslavy 800 let výročí od první písemné zmínky. Partnerská města dostala nabídku zapojit se do programu, prezentovat své město ve stánku a zúčastnit se průvodu městem. Za účelem dalšího projednání byla stanovena koordinační schůzka, která se uskuteční v listopadu ve Freibergu, v symbolickém středu příbramských partnerských měst.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: MěÚ








Další články

V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v … AKTUÁLNĚ Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy. BLESKOVÁ ZPRÁVA Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní … NEPŘEHLÉDNĚTE Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii Judistka Tereza Bodnárová, rodačka z Příbrami, dosáhla na svůj dosud největší … SPORT Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů Do Česka se plíží léto. Po přeháňkách dorazí o víkendu až 25 stupňů Po chladnějších a proměnlivých dnech se počasí v Česku začne postupně měnit. Už během … POČASÍ Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič Po pádu auta z mostu zemřel jeho řidič Při havárii osobního auta na D4 u Staré Huti zemřel v noci na úterý jeho řidič. AKTUALIZOVÁNO Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům Pražský okruh čeká největší zásah za roky. ŘSD bourá mosty, začíná cesta k 3+3 pruhům Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pondělí 18. května zahájilo práce, které jsou … DOPRAVA Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme … Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek … AKTUÁLNĚ
Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz