Zahrady u MŠ stále nejsou hotové, město má strach o dotace
22. ledna 2016 (14:01)
Práce na projektu rekonstrukce zahrad při některých mateřských školách stále nejsou hotové. Společnost Mega nedodržela termín 30. října 2015 a aktuálně přislíbila dokončení do konce února tohoto roku.
„Máme problémy s dokončením projektu. Ta firma, která nám ten projekt dělala, se ukázala jako velice nesolidní. Přes všechny naše urgence, které byly podávány vysokou kadencí, neustále nabírá další zpoždění. Jsme z toho velice nešťastni,“ uvedl starosta města Jindřich Vařeka (ANO).
Podle něj se kvůli tomuto projektu schází každý týden vytvořený akční tým. Aktuálně je dodavatelem přislíben termín do konce února. Firma tak podle Vařeky nevyužila nezvykle teplý prosinec, kdy mohly práce pokračovat.
„Tancujeme mezi tvrdým postojem vůči dodavateli a dotací, kterou jsme z větší části získali. Rádi bychom to dokončili tak, abychom o dotaci nepřišli,“ vyjádřil svoje obavy Vařeka. Podle něj by situaci do budoucna mohl vyřešit nový zákon o veřejných zakázkách.
„Původní termín dokončení dle smlouvy o dílo byl 30.10.2015. Město Příbram bude uplatňovat na zhotoviteli smluvní pokutu za každý den nedodržení termínu dle smlouvy o dílo, případně další škody které tím městu Příbram vzniknou,“ sdělila již dříve portálu pribram.cz mluvčí příbramské radnice Pavlína Svobodová.
Stavbu díky vyhranému výběrovému řízení provádí společnost Mega, která nabídla nejnižší cenu 6.707.355 Kč bez DPH. Práce nabraly velký skluz už od začátku. V zahradách při projektu vznikly například altány nebo nové herní prvky. V prvním kole výběrového řízení nabídla nejnižší cenu společnost MTStav a to 6.826.065 Kč bez DPH. Společnost byla kvůli mimořádně nízké nabídkové ceně ze soutěže vyloučena.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ
Další články
Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně
Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u …
AKTUALIZOVÁNO
Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami
Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 …
AKTUÁLNĚ
Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů
Středočeský kraj v reakci na nejisté financování od státu přichází s vlastním řešením …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945
Události závěru druhé světové války na Příbramsku připomene vzpomínková akce PÁR DNÍ K …
HISTORIE
Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu
Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející …
FOTOGALERIE
Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu
U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů …
AKTUALIZOVÁNO
Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci
V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno …
AKTUÁLNĚ
Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout
Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí …
POČASÍ
Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy
Od 1. července 2026 začne v celé Evropské unii platit nová povinnost pro část dodávek. …
DOPRAVA
Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat
Teplé počasí láká do přírody, kde může dojít i ke kontaktu s hady. Odborníci …





