19. 4. svátek má Rostislav

Zahrádky restaurací mohou fungovat jen do 22 hodin

12. srpna 2015   (06:40)
Zahrádky restaurací mohou fungovat jen do 22 hodin
foto: pribram.cz

Výjimku může udělit vedení města.



Na sociálních sítích se v posledních dnech rozběhla bouřlivá diskuze na téma otevírací doby zahrádek před restauracemi. Zvlášť v těchto parných dnech je večerní posezení na čerstvém vzduchu jednou z mála možností, kdy si od vysokých teplot odpočinout. Zákon ale stanovuje dobu nočního klidu, která začíná ve 22 hodin. V tuto hodinu se hosté musí přesunout do vnitřních prostor restaurací, aby nerušili obyvatele okolních domů.

„Právě odbyla 10.00 hod. večerní a k chodníku této terasy přijelo vozidlo Městské policie, z kterého se vyřítila zmiňovaná ředitelka policie a začala dosti nemístně povykovat na provozního Clubu No1 u grilu, s ťukáním na svém hodinky, aby si okamžitě zařídil vyklízení a ukončení provozu terasy s grilováním a pokud nadále bude porušovat městkou vyhlášku, tak mu bude provoz ukončen,“ popisuje na sociální síti Facebook svůj zážitek Andrea Černohorská.

Na internetu se hned objevila skupina lidí, která by alespoň o prázdninových víkendech uvítala prodloužení této doby. Proti nim se ale postavili ti, kteří mají v okolí zahrádek byty a tvrdí, že při spánku ruší i klidný hovor.

„Vedení města může udělit výjimky, zpravidla na konkrétní akce. Výjimka udělená jedné restauraci je diskriminační vůči ostatním. Udělit výjimku že zákona všem restauracím by negativně ovlivnilo právo na večerní klid mnoha občanů,“ píše starosta Jindřich Vařeka (ANO) jako svou odpověď v jedné z diskuzí s tímto tématem.

Příbramský radní Petr Stříbrnský (TOP 09) přislíbil, že by se toto téma mohlo otevřít na příštím zasedání rady města. S největší pravděpodobností se ale režim do konce letošního léta nezmění. Jaký názor na provoz předzahrádek máte vy?

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo … DOPRAVA NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! Sobotní noc v Kozárovicích se změnila v noční můru. Krátce po deváté hodině večer … AKTUALIZOVÁNO Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky … VIDEO LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu … NEPŘEHLÉDNĚTE Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají … PŘÍRODA Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu … ZVÍŘATA Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má … ROZHOVOR Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří … NEPŘEHLÉDNĚTE Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi … POZNÁVÁME BRDY
Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz