Zahájení adventu v Příbrami po letech doprovodí ohňostroj
5. listopadu 2024 (17:30)
foto: pixabay
Přání mnoha občanů Příbrami bylo vyslyšeno. Letošní zahájení adventu bude po letech opět s ohňostrojem.
Zahájení adventu v Příbrami v neděli 1. prosince po letech doprovodí ohňostroj. Kromě tradičního rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka budou na programu dětské dílny, hudební vystoupení a trhy, informovala dnes mluvčí radnice Eva Švehlová. Naposledy město o adventu odpalovalo ohňostroj v roce 2014, o rok později celou akci včetně naplánovaného ohňostroje zrušilo kvůli bombové výhrůžce.
Podle starosty Jana Konvalinky jde o bod programu, který je poslední dobou kontroverzní. "V případě, že se ohňostroj nekoná, je skupina lidí, která by jej chtěla a podle které ohňostroj k zahájení adventu v Příbrami historicky patří. V okamžiku, kdy k tomuto kroku přistoupíme, má tato první skupina radost, ovšem je druhá, která konání ohňostroje odsuzuje. V letošním roce se občané ohňostroje při zahájení adventu dočkají," uvedl Konvalinka.
Připraveno bude také vystoupení Chlapeckého pěveckého sboru a sborů Písnička a Canzonetta nebo skupiny Kantoři. Kromě programu na náměstí T. G. Masaryka budou akce i v Knihovně Jana Drdy a koncerty v kostele svatého Jakuba. I v letošním roce bude městem v adventním čase projíždět vánočně ozdobený autobus a připravena bude Ježíškova schránka. Program pro veřejnost chystají také Divadlo Antonína Dvořáka, Hornické muzeum Příbram a další organizace, například dům dětí a mládeže.
Připraveno bude také vystoupení Chlapeckého pěveckého sboru a sborů Písnička a Canzonetta nebo skupiny Kantoři. Kromě programu na náměstí T. G. Masaryka budou akce i v Knihovně Jana Drdy a koncerty v kostele svatého Jakuba. I v letošním roce bude městem v adventním čase projíždět vánočně ozdobený autobus a připravena bude Ježíškova schránka. Program pro veřejnost chystají také Divadlo Antonína Dvořáka, Hornické muzeum Příbram a další organizace, například dům dětí a mládeže.
S ohledem na počet návštěvníků a parkovací možnosti v centru města bude v neděli 1. prosince jezdit MHD zdarma. Návštěvníci mohou také využít parkovací dům na autobusovém nádraží, kde bude po celý prosinec parkování za sníženou cenu. Program město chystá i na bronzovou, stříbrnou a zlatou adventní neděli. V neděli 8. prosince se odehraj na březohorském náměstí J. A. Alise, 15. prosince na náměstí 17. listopadu a 22. prosince projede městem kočár s pastýřem.
foto: MěÚ Příbram / se souhlasem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / MěÚ Příbram
autor: Oldřich Kozák
Další články
Vernisáž nového dílu projektu Nekonečné plátno v Galerii OPE
Ve čtvrtek 30. dubna v 16:00 hodin bude v Galerii OPE v Památníku Vojna slavnostně …
KULTURA
Brdská lesní bitva: Když se síla koní potká s tradicí
Stovky návštěvníků, zaplněná parkoviště a dechberoucí výkony chladnokrevníků v srdci …
FOTOGALERIE
Dobříšští ochránci přírody můžou s pomocí nového dronu zachraňovat nejen srnčata, ale i hnízda vzácných opeřenců
Přírodovědný spolek Dobříš vstupuje do nadcházející sezóny s významnou novinkou, která …
AKTUÁLNĚ
Z Příbrami do ekvádorské džungle: Karolína Urbanová našla nový domov, syna i životní směr
Karolína Urbánová pochází z Příbrami a její jméno před lety rezonovalo internetem pod …
LIFESTYLE
Výstava na náměstí T.G.M. v Příbrami připomíná hornickou minulost města
Hornickou minulost města připomíná venkovní výstava, která je k vidění na náměstí T. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje
Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní …
AKTUÁLNĚ
Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin
Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu
Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína …
ROZHOVOR
Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím
Záchranná stanice v Hrachově zve malé i velké návštěvníky na tajuplnou neděli 26. …
NEPŘEHLÉDNĚTE




