Zahájení adventu v Příbrami mění svou podobu
Nepřehlédněte
10. listopadu 2020 (13:04)
foto: ehlová
Letos si bohužel užívat pódiová vystoupení na náměstí nebudeme. Téměř vše se přesune do online světa.
Letošní rok není ani trochu příznivý pro pořádání kulturních akcí, což se ukazuje také při přípravách zahájení adventu a předvánočního programu. Tradičního zahájení se v neděli 29. listopadu nedočkáme. Program tohoto dne i následujících adventních nedělí bude jiný, nebudeme se veřejně setkávat.
„V letošním roce jsme aktuální situací donuceni zvolit zcela odlišný koncept zahájení adventu. Tradiční rozsvícení vánočního stromu proběhne v neděli 29. listopadu, ovšem bohužel bez doprovodného kulturního programu na samotném náměstí. V rámci tohoto slavnostního dne se přesuneme do online světa. Těšit se můžete na online přenos adventního koncertu ze Svaté Hory,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.
Ve stejném duchu se budou nést i adventní neděle. Bronzovou adventní neděli 6. prosince nám zpříjemní online přenášený koncert z Hornického muzea. Stříbrná adventní neděle 13. prosince bude patřit online přenosu koncertu Ivy Bittové z kostela sv. Jakuba. Poslední adventní neděli, tedy tu zlatou, bude provázet koncert Pokáče a Lovesong Orchestry.
Tyto koncerty by si lidé mohli užít přímo v ulicích města. „Abychom nežili pouze ve virtuálním světě, má Městské kulturní centrum plán zpestřit program živými koncerty pod okny a v ulicích města. Programu přímo v ulicích se, pokud to bude dle aktuálních nařízení možné, ujme Lovesong Orchestra a Pokáč,“ dodal starosta s tím, že první koncert pod okny by se měl uskutečnit již při zahájení adventu a podruhé by se umělci do ulic vydali právě o zlaté adventní neděli.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
autor: Jana Fedorová
Další články
Hasiči čtyři a půl hodiny zachraňovali uvězněného psa mezi kameny v lomu ve Vrančicích
Náročný zásah mají za sebou profesionální hasiči z Příbrami a dobrovolní hasiči z …
FOTOGALERIE
Prvním miminkem roku 2026 narozeným v příbramské porodnici je chlapeček Dmytro
Až ve večerních hodinách prvního dne nového roku se v Oblastní nemocnici Příbram ozval …
Policie varuje před falešnými bankovkami
Na Ústecku se během krátké doby objevilo několik falešných bankovek v nominální …
Rok 2025 přinesl málo srážek a teplotní výkyvy
Rok 2025 se na území České republiky zařadil mezi teplotně normální až mírně …
Dětská obezita roste. Příbram ukazuje, že zdravé školní stravování funguje
Za rostoucí dětskou obezitou nestojí jen nedostatek pohybu, ale i stravovací návyky, …
FOTOGALERIE
Nedělní koncert ve Vysoké připomene první vystoupení České filharmonie pod taktovkou Antonína Dvořáka
Slavnostní koncert na počest významné hudební události, která se odehrála před 130 …
Sněhové jazyky a závěje hrozí až do nedělního odpoledne
Kvůli kombinaci prachového sněhu a silnějšího větru se budou v části republiky místy …
Konečně jsme se dočkali zimy, teploty budou padat ještě hlouběji pod bod mrazu
Po začátku zimy a v porovnání s předchozími roky, kdy to v zimních měsících venku …
FOTO
Středočeský kraj podpoří sportovní centra mládeže částkou přesahující čtyřicet milionů korun
Rada Středočeského kraje schválila a doporučila Zastupitelstvu kraje podpořit 25 …
Pochod na Tři krále láká na hraberské koláče i zimní krajinu
Na začátek nového roku se ve Vysokém Chlumci chystá tradiční zimní pochod. Účastníci …





