3. 4. svátek má Richard

Zahájení adventu bude 26. listopadu, připravuje se i průvod Krampusů

20. září 2016   (06:33)
Zahájení adventu bude 26. listopadu, připravuje se i průvod Krampusů
foto: pribram.cz

Průvod se bude konat 1. prosince.



Letos před Vánoci se obyvatelé Příbrami i přilehlého okolí mohou těšit kromě tradičního zahájení adventu i na jednu novinku. Jedná se o průvod Krampusů, který je naplánovaný na 1. prosince v 17 hodin. Půjde se třídou Osvobození od Q-klubu směrem na náměstí 17. listopadu, kde zahraje skupina ŠPEJBL\'S HELPRS. Během průvodu bude celá ulice ozvučena a těšit se můžete i na ohnivé efekty.

„Krampus je alpské strašidlo, které se objevovalo kolem Adventu. Je to starověká tradice, která vznikla v Rakousku. Některé akční skupiny se toho chytily a vyrábějí si masky. My jsme pozvali 64 masek,“ přiblížila novinku místostarostka Alena Ženíšková (ANO).

Jen o několik dní dopředu se bude i zahajovat advent. Letos se vedení města rozhodolo advent zahájít v sobotu 26. listopadu. Radní věří, že díky tomu bude o akci větší zájem a zúčastní se i ti, kteří za prací dojíždějí do Prahy. Rozšířeny by měly být adventní trhy a program by měl být letos poprvé plně v režii města. Návštěvníci adventu se mohou těšit i na další novinku - nové prodejní stánky.

„Advent nebyl dostatečně důstojný, proto jsme se rozhodli, že koupíme 4 stánky, které budou kvalitní a zateplené. Budou mít pult, šindelové střechy, budou celodřevěné a uzamykatelné. Tyto stánky nebudou sloužit jenom během oslav města, ale budou zkrášlovat i náměstí v době adventu. Vyzdobí se, nasvětlí se a po celou dobu adventu budou otevřeny a bude se zde prodávat vánoční zboží a občerstvení,“ představil vizi radnice starosta Jindřich Vařeka (ANO). Pokud se stánky osvědčí, plánuje radnice přikoupení dalších kusů.

Zahájení adventu na náměstí TGM v Příbrami každoročně přiláká tisíce lidí, a to především kvůli ohňostroji, který se stal pro Příbramáky již tradicí. V minulosti organizovalo město akci s rádiem Blaník, které dodalo některé vystupující. Loňské zahájení adventu bylo kvůli bombové výhrůžce zrušeno.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a … AKTUÁLNĚ Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok … Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Příbram odehrála druhé semifinále 2. hokejové ligy proti Prostějovu a znovu ukázala, … SPORT Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Prokletá sláma ve Zduchovicích: Hasiči se po čtyřech dnech vrátili ke stejnému požáru Jen čtyři dny klidu dopřál hasičům na Příbramsku požár uskladněné slámy ve … AKTUALIZOVÁNO Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Nová urologická ambulance v Rožmitále pod Třemšínem rozšíří dostupnost péče Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem a okolí se dočkají lepší dostupnosti specializované … Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Brdy jsou po zimě čistší. Dobrovolníci sesbírali přes půl tuny odpadu Desítky dobrovolníků se i letos zapojily do jarní akce Ukliď Brdy 2026. Výsledkem je … PŘÍRODA Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Nová Restaurace 27 mění pohled na českou kuchyni. Příbram má další důvod vyrazit ven Příbram má nový podnik, který stojí za pozornost. Restaurace 27 vznikla jen pár kroků … PR U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U Bukovan havaroval autobus, na místě zasahovali hasiči i záchranka U další nehody autobusu zasahovali záchranáři ve čtvrtek ráno na silnici u obce … AKTUALIZOVÁNO Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Velikonoce pod dohledem policie: řidiči na Příbramsku chybují, kontroly přitvrdí Policisté na Příbramsku se před velikonočními svátky zaměřili na kontrolu řidičů – a … AKTUÁLNĚ
Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz