Žádali jste o kompostér? Již jsou k vyzvednutí
4. září 2018 (15:43)
foto: a Svobodová, tisková mluvčí radnice
828 domácích kompostérů. Právě tento počet plastových nádob na kompostování trávy a listů je již připraven pro domácnosti, které si o ně požádaly vloni při dotazníkovém šetření v rámci výzvy Operačního programu Životní prostředí.
„Vzhledem k tomu, že se jedná o organizačně náročnou akci, prosíme občany o trpělivost. Všichni, kdo si o kompostéry požádali a splnili kriteria dotace, budou v nejbližších dnech informováni prostřednictvím e-mailu, případně telefonicky o podrobnostech kdy a kde si budou moci kompostér vyzvednout,“ uvedl příbramský místostarosta Václav Švenda.
Kompostéry o velikostech buď 650, nebo 1050 litrů lidé dostanou zdarma formou zápůjčky, v rámci udržitelnosti projektu budou nádoby v prvních pěti letech v majetku města Příbram a po uplynutí této doby pak přejdou do vlastnictví jednotlivých uživatelů.
Projekt „Předcházení vzniku bioodpadů ve městě Příbram“ je realizován v rámci Operačního programu Životní prostředí. Celkový rozpočet projektu je 3.027.541 Kč, celková výše poskytnuté dotace je 2.573.409,85 Kč, která činí 85 % všech způsobilých výdajů projektu.
Kompostéry o velikostech buď 650, nebo 1050 litrů lidé dostanou zdarma formou zápůjčky, v rámci udržitelnosti projektu budou nádoby v prvních pěti letech v majetku města Příbram a po uplynutí této doby pak přejdou do vlastnictví jednotlivých uživatelů.
Projekt „Předcházení vzniku bioodpadů ve městě Příbram“ je realizován v rámci Operačního programu Životní prostředí. Celkový rozpočet projektu je 3.027.541 Kč, celková výše poskytnuté dotace je 2.573.409,85 Kč, která činí 85 % všech způsobilých výdajů projektu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Pavlína Svobodová
tisková mluvčí radnice
tisková mluvčí radnice
autor: jk
Další články
Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek
Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech …
ZDRAVOTNICTVÍ
Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“
Jak vypadá škola, která staví na uměleckém zaměření a zároveň klade důraz na výkon i …
ROZHOVOR
Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života
Brdské bobry si už každý bude navždy spojovat s tím, jak přehradili Klabavu pod …
POZNÁVÁME BRDY
Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě
U Památníku Vítězství na Slivici se v neděli 10. května uskuteční pietní akt věnovaný …
HISTORIE
Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami
V samotném centru Příbrami se nově nabízí k pronájmu atraktivní prostor o velikosti …
PR
Užitková vozidla na D4 přecházejí na ekologické biopalivo. Emise klesnou až o 75 procent
Údržba nové dálnice D4 míří k výrazně ekologičtějšímu provozu. Společnost Via Salis …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Vyzkoušejte si práci architekta, přivítejte jaro nebo zajděte na koncert!
Tento víkend bude v Galerii Františka Drtikola připraven zajímavý program pro malé i …
AKTUÁLNĚ
Rožmitálská Družina zámku Růže láká na šerm i vystoupení pro královnu Johanku
Šermířské skupiny zažívají v Česku rostoucí zájem – nejen jako forma historické …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hotel Belveder čekají změny. Novým ředitelem se stává Tomáš Bezouška
Hotel Belveder, jedna z tradičních ubytovacích kapacit v Příbrami, prochází v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Jen pět procent lidí má šanci potkat ideálního partnera, ukazuje studie
Naše volba partnera není náhoda. O tom, kdo nás přitáhne a koho vůbec pustíme blíž, …
LIFESTYLE




