Začínají jarní prázdniny, letos budou kvůli covidu jiné
8. února 2021 (08:12)
foto: pribram.cz, ČTK
Školákům dnes začínají jarní prázdniny. V platnosti ale zůstávají protikoronavirová opatření, která výrazně omezují možnosti trávení volného času.
V předchozích letech mnohé rodiny s dětmi trávily jarní prázdniny na horách. Lyžařská střediska v Česku ale kvůli epidemii nemoci covid-19 nefungují a cestování do zahraničí je komplikované, s řadou omezení. Příznivci zimních sportů tak zatím mohou na tuzemských horách využívat jen běžky, skialpy, případně boby a saně.
Jedním z důvodů, proč vláda opatření proti šíření koronaviru stále prodlužuje, je podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) jejich nedodržování. Opatření, která zahrnují zákaz vycházení mimo nutné cesty do práce, na nákup, k lékaři či do přírody, platí od loňského 27. prosince, podle Blatného ale přestala fungovat. Minulý čtvrtek uvedl, že je to důkaz, že se v ČR šíří britská mutace viru.
Další volno čeká žáky, studenty a učitele o Velikonocích. Letos to bude ve čtvrtek 1. dubna, na který naváže víkend prodloužený o Velký pátek a Velikonoční pondělí. Letní prázdniny mají tento rok začít ve čtvrtek 1. července a trvat do úterý 31. srpna.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu před extrémně vysokými …
AKTUÁLNĚ
Tropických dnů v Česku rychle přibývá. Kritické jsou průtoky na českých řekách
Česká republika se ocitá v silné a dlouhé vlně veder. Pokračující úmorná vedra podle …
AKTUÁLNĚ
Magický večer pod hvězdami: Lesní divadlo Skalka ožije Erbenovou Kyticí
Milovníci divadla i české klasiky se mohou těšit na výjimečný kulturní zážitek. V …
KULTURA
Středočeští silničáři spouští nový portál staveb pro lepší koordinaci omezení
Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje (KSÚS) spouští v testovacím režimu …
AKTUÁLNĚ
Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost
Letní vedra dokážou proměnit interiér automobilu v rozpálenou pec. Vysoké teploty ale …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky
Je sice léto, ale hokejový fanoušek nikdy nespí a HC Baník Příbram už připravuje …
PR
Rozsáhlý požár lesa u Nalžovic: Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v extrémním terénu, pomáhal i vrtulník a Lesar team
Mimořádně náročný zásah zaměstnává od pondělního dopoledne čtrnáct jednotek hasičů u …
AKTUALIZOVÁNO
Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen
Na dálnici D4 ve směru na Prahu ráno zkomplikoval provoz požár osobního automobilu, …
AKTUALIZOVÁNO
Extrémní vedra znovu udeří naplno. Teploty vystoupají až k 39 °C, od čtvrtka přijde úleva v podobě ochlazení
Na začátku týdne k nám opět proudí mimořádně teplý vzduch od jihozápadu až jihu. …
AKTUÁLNĚ
Konec pohodlí. Obaly na jídlo zdraží, povinnosti přibudou a vlastní krabičky budou povinné
Evropa zpřísňuje pravidla pro obaly — a změny pocítí úplně všichni.
Už od 12. srpna …
AKTUÁLNĚ




