16. 6. svátek má Zbyněk

Začíná druhá etapa obnovy mostu na Rynečku. Motoristy čeká dopravní omezení

22. září 2024   (09:00)
Začíná druhá etapa obnovy mostu na Rynečku. Motoristy čeká dopravní omezení
foto: MěÚ Příbram / se souhlasem

Obnova mostu na Rynečku, při které dojde k demolici stávajícího a výstavbě nového mostu, vstupuje do druhé etapy. Od pondělí 23. září dojde k částečnému omezení provozu na hlavní komunikaci.


V pondělí 23. září začíná druhá etapa projektu, který řeší demolici a výstavbu silničního mostu na Rynečku. V této fázi dojde k demolici a následné výstavbě první části mostu. Práce budou probíhat tak, aby byl zachován vjezd na parkoviště. „V oblasti Rynečku je problém s parkováním, proto se při projektování dbalo na to, aby velké parkoviště mezi domy na Rynečku bylo přístupné. Vjezd bude zachován z hlavní komunikace, výjezd z parkoviště bude veden ulicí Ryneček do ulice Špitálská,“ říká na úvod starosta Jan Konvalinka.

Se zahájením druhé etapy souvisí dopravní omezení na komunikaci vedoucí ulicemi Březnická – Čs. armády. Provoz v oblasti, kde bude probíhat stavba, bude sveden do jednoho jízdního pruhu s tím, že doprava bude řízena semafory.

Částečné dopravní omezení nás bude provázet po celou dobu výstavby, tedy jak ve zmíněné druhé, tak i v následující třetí etapě, která bude řešit druhou část mostu. Zmíněné omezení se až na výjimky nedotkne autobusové dopravy. Zmíněnou výjimkou bude víkend 28. a 29. září, kdy bude daný úsek neprůjezdný pro veškerou dopravu. V tyto dny budou autobusy vedeny po objízdných trasách.
„Most Ryneček je ve stavu, kdy je jeho obnova potřebná. Přestavba nás na několik měsíců dopravně omezí, ale výsledkem bude nové mostní těleso, které vydrží další desítky let,“ dodal starosta.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / MěÚ Příbram
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Rozsáhlé cvičení prověřilo připravenost nemocnice i složek IZS na mimořádnou událost Desítky hasičů, záchranářů, strážníků a zdravotníků se v úterý 16. června zapojily do … AKTUÁLNĚ Dubno bude hořet adrenalinem. Přijíždějí nejlepší hasiči republiky Dubno bude hořet adrenalinem. Přijíždějí nejlepší hasiči republiky V Dubně se chystá závod, který láme ego i svaly. Hasiči tu poběží, tahají, šplhají a … AKTUÁLNĚ Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Policisté zadrželi čtveřici podezřelou z výroby a distribuce pervitinu v Praze a ve Středočeském kraji Kriminalisté zadrželi tři muže a jednu ženu, kteří podle nich v Praze a později ve … KRIMI Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Letní noc pod širým nebem: DJ Seppi roztančí Adventure Golf Milín Golfové jamky, hudba, drinky a noční obloha — tak bude vypadat pátek 19. června v … KULTURA Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky Tropické vedro udeří o víkendu naplno. Bude dusno a hrozí i bouřky Česko čeká o víkendu vlna velmi vysokých teplot. V sobotu i v neděli budou teploty na … AKTUÁLNĚ Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení Fantova louka znovu v centru dění. Po vítání ptačího zpěvu přichází i zásadní zásah do sečení Fantova louka je jedním z nejcennějších přírodních míst v Příbrami — a v poslední době … AKTUÁLNĚ Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale naše společnost Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale naše společnost Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické … LIFESTYLE Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na … AKTUALIZOVÁNO /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých … SPORT
Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz