4. 4. svátek má Ivana

Žáci z příbramské ZŠ Školní navštívili partnerskou školu v německém Freibergu

15. prosince 2023   (13:07)
Další 3 fotografie v galeriiŽáci z příbramské ZŠ Školní navštívili partnerskou školu v německém Freibergu
foto: ZŠ Školní / se souhlasem

Hlavním tématem čtyřdenního pobytu byl hornický region Krušnohoří, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.


Již několik let trvá spolupráce škol ve Školní ulici v Příbrami a v německém Freibergu. Každý rok se koná čtyřdenní výměnný pobyt, na letošní adventní návštěvu Freibergu vyrazilo spolu s učitelským doprovodem patnáct žáků ze ZŠ Školní.


Hlavním tématem byl region Krušnohoří, který je zapsán ve světovém dědictví UNESCO. „Čeští i němečtí studenti se v průběhu společně strávených dní seznamovali s historií hornictví v této oblasti. Kromě prohlídky školy a práce v různých předmětech pro nás německá strana připravila výlety do okolí a samozřejmě poznávání města Freiberg,“ nastiňují program Jaroslava Krešová a Štěpánka Kalivodová ze ZŠ Školní.
S historií dolování stříbra zúčastněné obeznámila návštěva ve vesničce Halsbrücke. V Marienbergu se dostali i do podzemí a ve městě Annaberg-Buchholz je čekala prohlídka tamního kostela St. Annenkirche, pojmenovaného podle patronky horníků. Zpestřením byla návštěva vánočních trhů ve Freibergu.
„Žáci se po čtyřech dnech těžce loučili se svými novými německými kamarády. A všichni se již těší na podzim příštího roku, kdy se uskuteční další setkání tentokrát u nás v Příbrami,“ dodávají za své svěřence Jaroslava Krešová a Štěpánka Kalivodová. Pobyt finančně podpořilo město Freiberg v čele se starostou Svenem Krügerem, spolek Welterbe Montanregion Erzgebirge a rovněž město Příbram, které umožnilo využít grant k financování návštěvy.

Fotogalerie

Žáci z příbramské ZŠ Školní navštívili partnerskou školu v německém Freibergu (1) Žáci z příbramské ZŠ Školní navštívili partnerskou školu v německém Freibergu (2) Žáci z příbramské ZŠ Školní navštívili partnerskou školu v německém Freibergu (3)

foto: ZŠ Školní / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Jaroslava Krešová a Štěpánka Kalivodová (ZŠ Školní)
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Lékárna Oblastní nemocnice Příbram je o velikonočních svátcích uzavřena. Portál … VELIKONOCE I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží Každý rok 4. dubna patří zvířeti, které většina z nás zná spíš z rychlých stínů u … ZVÍŘATA Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Minule jsme se věnovali nejběžnější sově naší krajiny – puštíku obecnému. Tentokrát … POZNÁVÁME BRDY Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 29letého muže, kterého viní ze závažné … AKTUÁLNĚ Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a … AKTUÁLNĚ Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok …
Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Favorit? Na ledě to tak nevypadalo. Příbram znovu trápila Prostějov Příbram odehrála druhé semifinále 2. hokejové ligy proti Prostějovu a znovu ukázala, … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz