Žáci v Dobříši se zapojili do školního fóra, jejich nápady nezůstanou jen „na papíře“
14. února 2024 (19:04)
Pro žáky základních škol v Dobříši se v tomto roce otevřel nový, diskuzní projekt. Začátkem února proběhlo v ZŠ na Komenského náměstí první školní fórum. „Cílem projektu je nejen zjistit, co žákům ve veřejném prostoru či ve škole chybí, ale také poskytnout dětem a dospělým možnost vzájemně se inspirovat a vést debatu o možnostech městské správy,“ uvádí za město Dobříš Denisa Havlíčková.
Do debaty byli zapojeni zástupci žáků z 5. až 9. ročníků, zástupci vedení školy i města. Projekt zaštiťuje Národní síť zdravých měst, jejímž je Dobříš členem, a školní fórum proto za organizaci vedl a dozoroval facilitátor Petr Hermann. Nápady a názory žáci promýšleli ve skupinách a poté je prezentovali před spolužáky. Každá skupina ze svých návrhů vybrala dva do závěrečné ankety. „Z ní vzejde na půdě školy konečný vítězný projekt, který bude realizován v součinnosti s městem,“ vysvětluje Denisa Havlíčková. Na tuto aktivitu město vyčlenilo celkovou částku 30 000 korun.
Za velmi podnětné a příjemné děti považují prostředí školy. Oblíbené jsou školní akce, výlety a kroužky. Uvítali by automat na zdravé jídlo a nápoje, do chodeb by umístili více květin a posezení k relaxaci. Dalším přáním bylo rozšíření aplikace Bakaláři. Návrhy na vylepšení města se týkaly instalace více odpadkových košů a laviček, vybudování altánu a cyklostezek. „Žáci se také zamýšleli nad větší frekvencí autobusových linek do okolních obcí. Přidali by zastřešené autobusové zastávky a vznesli požadavek na mohutnější vánoční strom,“ dodává Denisa Havlíčková.
„Jsme rádi, že jsme se akce mohli účastnit. Žáci měli příležitost nahlédnout do městské i školní samosprávy. Byl vyhrazen dostatek prostoru pro diskuzi, názory a otázky dětí. Naši žáci se tak stali rovnocennými partnery pro další rozhovor. Do dvou týdnů nás čeká celkové vyhodnocení školních projektů, kterého se zúčastní žáci 5. až 9. ročníků," doplňují za ZŠ Klára Táborová a Lucie Černohorská. Druhé kolo školního fóra se uskuteční na přelomu dubna a května v 2. ZŠ Dobříš.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Muzejní pedagožka: Hledám nejlepší způsob, jak výstavu představit návštěvníkům
•OBRAZEM: Rejdění masek. V Dobříši prošel masopustní průvod
•Středočeské hejtmanství chce na podporu obecního bydlení rozdělit 13 milionů korun
Další články
Tipy na víkend: Tematické plesy, Šibřinky, oslavy masopustu – to vše nabídne valentýnský víkend!
Tento víkend si můžete vybrat z opravdu široké nabídky kulturních akcí – od …
Dva příslušníci z Věznice Příbram pomohli zachránit lidské životy
Dva příslušníci z Věznice Příbram převzali z rukou generálního ředitele genmjr. Tomáše …
Kauza „dezinfekce stadionů“ míří k soudu. Obžalobě čelí i FK Příbram
Obvodní soud pro Prahu 6 může zahájit hlavní líčení v rozsáhlé kauze spojené se …
Zdravotní stav starší populace se lepší. Proto první lékařská prohlídka kvůli řidičáku od 70 let
Řidiči senioři si polepšili. Připomínáme, že první povinná lékařská prohlídka už se …
Doprava
Studenti architektury FA ČVUT představili svůj pohled na urbanismus Příbrami
Příbram se stala na několik dní místem setkání mladých architektů a nadšenců …
FOTOGALERIE
Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory
Chcete vidět, co dokážou sedmáci a osmáci, když dostanou důvěru? ZŠ Březové Hory se …
FOTOGALERIE
4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu
Hledáte, kam v Příbrami vyrazit na Valentýna? Vybrali jsme podniky, které připravily …
FOTO
Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu
Rožmitál pod Třemšínem posiluje bezpečnost. Dobrovolní hasiči se byli osobně podívat …
Nepřehlédněte
Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici
Ve čtvrtek 12. února se před osmou hodinou ranní stala nehoda osobního vozu na silnici …
Doprava
Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami
Masopustní úterý 17. února bude letos v Bohutíně výjimečné. Tradiční maškarní …
Masopust





