Žáci si budou moci sundat roušky při tělocviku
19. srpna 2020 (09:30)
Žáci ve školách budou moci od září sundat roušky mimo třídy při stravování ve školní jídelně a při tělocviku. Ani ve speciálních a mateřských školách nebude podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) povinné nošení roušek. V mimořádném opatření ministerstva zdravotnictví jim bude udělena výjimka z této povinnosti, která má v ostatních školách platit s příchodem nového roku. Podobná výjimka se speciálních a mateřských škol týkala i na jaře.
Znovuzavedení roušek ve vnitřních prostorách oznámila vláda v pondělí. Dnes by ministerstvo mělo vydat mimořádné opatření, ve kterém upřesní možné výjimky. Roušky v šatnách a na chodbách škol byly kvůli epidemii koronaviru povinné do konce června, kdy skončil minulý školní rok. Nemuseli je nosit děti do dvou let, děti v mateřských školách nebo osoby s poruchou intelektu, jejichž mentální schopnosti to neumožňují.
"Pokud jsou od 1. září plošně povinné roušky, tak ve speciálních školách, kde i v jarní sezoně nebyly, tak v tuto chvíli tam také nebudou. Bude tam výjimka z mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví," uvedl Plaga. Výjimky se podle něj budou týkat také běžného provozu škol, a to v jídelnách a při tělocviku. "Předpokládám, že obdobný přístup (jako u speciálních škol) bude i u škol mateřských," dodal.
Podle pondělního vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) se nepočítá ani s nošením roušek v restauracích nebo v provozech, kam není přístup veřejnosti, například v kancelářích.
Nošení roušek při pohybu mimo domov bylo v Česku povinné od poloviny března, postupně bylo zmírňováno. Povinné pak nebyly pro herce při představeních nebo natáčení, pro moderátory v rozhlase či televizi nebo při pořizování portrétních nebo skupinových fotografií. Nemuseli je nosit ani řidiči MHD v uzavřených kabinách, lidé vystavení při práci působení velkého tepla nebo plavčíci u bazénů. Povinnost zůstala dodnes ve zdravotnických zařízeních nebo pražském metru.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Scrollujete víc, než si myslíte? Vědci varují: krátká videa nám přepisují mozek
Myslíte si, že máte svůj mobil pod kontrolou? Že pár minut na Reels, TikToku nebo …
LIFESTYLE
PANIKA U HRANIC! Smrtící nákaza se blíží k Česku: africký mor prasat už jen desítky kilometrů od hranic
Situace kolem afrického moru prasat (AMP) se v příhraničí dramaticky zhoršuje. …
AKTUÁLNĚ
Krevní challenge přinesla přes 200 odběrů, studenti darovali téměř 100 litrů krve
Do Krevní challenge se zapojily střední školy z Příbramska. Během několika měsíců se …
Změna počasí je za dveřmi. Přinese studená fronta tolik očekávané srážky?
Tenhle týden začal příjemnými letními teplotami, ale blíží se změna počasí. Podle …
AKTUÁLNĚ
Vypadali jako elita trhu. Teď se řeší, kdo všechno přišel o miliony.
Už několik dní se na sociálních sítích objevovaly varovné příběhy lidí, kteří …
AKTUÁLNĚ
Má váš pes čip? Bez registrace je to jen „mrtvý“ kus plastu pod kůží
Povinné čipování psů v Česku platí už několik let, přesto tisíce majitelů dělají …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmnáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? Na D4 otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ





