27. 1. svátek má Ingrid




Žáci literárně-dramatického oboru ZUŠ Antonína Dvořáka zvou na Divadlo o páté

ROZHOVOR
26. června 2017   (18:19)
Žáci literárně-dramatického oboru ZUŠ Antonína Dvořáka zvou na Divadlo o páté
foto: am.cz

Co si pro diváky na středeční odpoledne připravili, to nám prozradila vedoucí oboru Anna Petrušková.



Dvě hry v rámci jednoho představení si pro diváky připravili na tuto středu žáci literárně-dramatického oboru ZUŠ Antonína Dvořáka. Publiku představí své autorské hry, které vznikly na základě improvizačních bloků výuky. Představení začíná ve středu 28. června od 17 hodin na malé scéně příbramského divadla. Více nám prozradila vedoucí souboru Anna Petrušková.

Co jste si pro diváky na středeční odpoledne připravili?
Mladší žáci vystoupí s pohádkovou hrou Ronja, dcera loupežníka, kterou jsme trochu upravili, ve hře částečně improvizujeme a liší se konec do knižní předlohy. Starší žáci zahrají autorskou hru, která vznikla na základě improvizace na hodině. Pracovně jí říkáme Učitel, podle hlavní postavy. V obou představeních se žáci našeho oboru představí jako herci, muzikanti nebo tanečníci.

O čem hra Učitel je?
Samozřejmě nechci moc prozrazovat, ale děj se točí kolem učitele a jedné jeho studentky a také kolem záhadné nemoci, kterou jsme pro toto představení vymysleli a nazvali jí bulbitída. Pochází to z anglického výrazu pro žárovku – bulb (čti balb). A je to představení spíš pro ty starší děti.

Souběžně v ten samý den se před D-clubem odehraje další představení ve vaší režii, o čem je?
Bude to trochu náročnější, to je pravda, před divadelním klubem se bude hrát také od 17 hodin hudební pohádka Kašpárek a medvěd v podání dramatického soboru z Lázu. Ovšem vystoupení na malé scéně je náročnější na zvuk a musím u toho být, takže před D-clubem to budou muset děti za pomoci rodičů, kteří jsou velmi ochotní zvládnout sami.

Jak často zkoušíte se žáky literárně-dramatického oboru?
Jednou týdně v úterý.

Pokud se chtěl někdo stát členem literárně-dramatického oboru ZUŠ Antonína Dvořáka, co proto musí umět a udělat?
Máme za sebou zápis do nového školního roku a přijali jsme osm nových žáků, čtyři děvčata a čtyři chlapce. Jinak každý, kdo by se chtěl stát naším členem, by měl mít především nadšení a být ochotný tomu věnovat čas. Také by měl mít základní pohybové a řečové dovednosti a zbytek ho tu už naučíme.

Děkuji za rozhovor.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: RC








Další články

Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Odpolední teploty se dnes ve Středočeském kraji a v Praze pohybovaly většinou mezi 3 … Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní vědomostní soutěž YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v … Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Po osmiměsíční pauze způsobené zraněním se Lucie Pudilová vrací do OKTAGONU. Česká … Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v modernizaci svých provozů. Technické služby … V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V pondělí před 9. hodinou ranní se stala dopravní nehoda v Příbrami v ulici … FOTO Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Meteorologové varují, že přes naše území postupuje tlaková níže k severu. V noci … Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Současná vládní koalice zvažuje úpravu pravidel pro slevové akce v supermarketech. … Nepřehlédněte Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Začátek roku má v posilovnách jedno společné. Plná parkoviště, obsazené stroje a … Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Zima se letos vrátila v podobě, na kterou jsme v posledních letech téměř zapomněli. … FOTOGALERIE
Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů? Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů? Sociální sítě zažívají v posledních letech prudký nárůst agresivity, radikalizace a … Nepřehlédněte
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz