13. 8. svátek má Alena




Záchytka stále nenašla lékaře pro svůj provoz

22. ledna 2016   (13:12)
Záchytka stále nenašla lékaře pro svůj provoz
foto: pribram.cz

Záchytná stanice v Příbrami nefunguje od poloviny roku 2015.



Město Příbram stále nemůže sehnat potřebné lékaře pro provoz protialkoholní stanice, kterou v loňském roce vybudovalo v prostorách nemocnice v areálu na Zdaboři. Místostarostka Alena Ženíšková (ANO) proto jednala se zástupcem Oblastní nemocnice Příbram Tomášem Hadžegou, kde si obě strany ujasnily své požadavky, ze kterých vyplynula konkrétní nabídka spolupráce s nemocničními lékaři. Výsledek by měl být znám do konce ledna.

Záchytná stanice má kapacitu 10 lůžek. Po zaregistrování služby bude možné čerpat dotace ve výši přibližně 1,5 milionů korun. Roční náklady se však vyšplhají na 4 miliony korun. Zřizování protialkoholních stanic patří mezi povinnosti kraje. V současné chvíli funguje záchytka pouze v Kolíně a Mladé Boleslavi.

„Pokud všechno naše roční úsilí přijde vniveč a skutečně se nám ani ve spolupráci s nemocnicí nepodaří lékaře pro záchytku zajistit, štafetu bude muset nakonec převzít Středočeský kraj,“ dodala závěrem Ženíšková.

Služba a provoz záchytné stanice je plánován na dobu denně od 19 do 7 hodin ráno, lékař bude mít svoji místnost i zázemí. Mimo tuto dobu bude zprovozněna pohotovostní služba, kdy bude lékař, sanitář i zdravotník v pohotovosti na telefonu. Tým protialkoholní záchytné stanice budou tvořit registrovaní zdravotničtí pracovníci, lékaři a sanitáři, kteří se budou střídat ve směnném provozu.

V minulosti činil poplatek za umístění v protialkoholní záchytné stanici 1.500 Kč, město se ale chystá částku zvýšit na 2.500 Kč.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví připadá na 13. srpna a připomíná desetinu lidí, kteří svět … ZAJÍMAVOSTI Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Umožnit těžce nemocným a umírajícím splnit mnohdy jedno z jejich posledních přání. To … AKTUÁLNĚ Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně ve Středočeském kraji končí, výnosy meziročně klesly v důsledku sucha až o desítky … AKTUÁLNĚ Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Současné omezení provozu na dálnici D4 u Jíloviště, kde se kvůli stavbě nového mostu … AKTUÁLNĚ Sedlčanští hasiči převzali novou termokameru spolufinancovanou městem Sedlčanští hasiči převzali novou termokameru spolufinancovanou městem V úterý 11. srpna 2026 proběhlo na hasičské stanici HZS Středočeského kraje v … SEDLČANSKO Policie vyráží na řidiče z výšky: Skrytá Iveca odhalila už téměř 1 400 prohřešků Policie vyráží na řidiče z výšky: Skrytá Iveca odhalila už téměř 1 400 prohřešků Telefon v ruce, překročená rychlost nebo nebezpečné předjíždění. Právě na takové … DOPRAVA Mohutný požár skládky v Chrástu: Černý dým a plameny byly vidět na kilometry daleko, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu Mohutný požár skládky v Chrástu: Černý dým a plameny byly vidět na kilometry daleko, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu Rozsáhlý požár skládky v obci Chrást u Březnice dnes večer zalarmoval profesionální i … AKTUÁLNĚ Nový Knín slaví 250 let včelařské školy. Dorazí i Marie Terezie a Vojta Nedvěd Nový Knín slaví 250 let včelařské školy. Dorazí i Marie Terezie a Vojta Nedvěd Unikátní kapitolu českého včelařství připomene o víkendu Nový Knín. Právě před 250 … ZAJÍMAVOSTI Demence nemusí přijít tak brzy. Tři rizikové faktory rozhodují o celých 13 letech života Demence nemusí přijít tak brzy. Tři rizikové faktory rozhodují o celých 13 letech života Demenci dnes neumíme zastavit, ale podle nové studie ji dokážeme výrazně oddálit. Až o … ZDRAVOTNICTVÍ
Novela stavebního zákona zrychluje výstavbu. Přírodu ale může stát víc, než se zdá Novela stavebního zákona zrychluje výstavbu. Přírodu ale může stát víc, než se zdá Novela stavebního zákona, kterou poslanci schválili v červenci, má zrychlit povolování … POLITIKA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz