16. 1. svátek má Ctirad




Záchranným složkám chybí roušky. Nemocnice i dobrovolní hasiči prosí veřejnost o pomoc

17. března 2020   (14:50)
Záchranným složkám chybí roušky. Nemocnice i dobrovolní hasiči prosí veřejnost o pomoc
foto: pribram.cz, ČTK

Ačkoliv jsou v první linii, nemají se momentálně jak ochránit.


V Česku je 396 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je o 52 víc než v pondělí večer. Provedených testů bylo zhruba 6600. Na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). První tři lidé se z nemoci zcela vyléčili, naopak jiní tři pacienti nakažení koronavirem jsou ve velmi vážném až kritickém stavu, informovalo ráno ministerstvo zdravotnictví.

Příbramská nemocnice se potýká s nedostatkem roušek. „Vzhledem k tomu, že zásoby ústenek se nám tenčí a další dodávky jsou nejisté (i když v ně stále věříme), prosíme všechny, kteří by nemocnici chtěli zdarma pomoci darováním látkové ústenky, o pomoc. Ideální jsou přírodní materiály, které se dají vyprat na vysokou teplotu. Ústenky můžete nechávat v prostorách recepce. Mockrát děkujeme za jakoukoliv pomoc,“ uvedl tiskový mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota.
Stejná situace platí například u dobrovolných hasičů z Březových Hor. „Chtěl bych požádat naše spoluobčany o pomoc. Budeme velice rádi, když nám někdo v této tíživé situaci vyrobí látkové roušky,“ uvedl velitel družstva březohorských hasičů Martin Velas s tím, že je možné zavolat na telefonní číslo 721 814 123 a domluvit následné předání.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem Ceny benzinu a nafty v Příbrami zůstávají stejné jako před týdnem Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 30,90 Kč do 33,50 … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program O víkendu si budete moci zavzpomínat na Hanu Hegerovou, poslechnout si blues-rockové … Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna Zápisy do prvních tříd proběhnou letos v Příbrami dříve než obvykle — od 16. ledna do … Kruh se uzavírá: v Drakovně bude znovu kavárna. Prostory si pronajal provozovatel dvou příbramských restaurací Kruh se uzavírá: v Drakovně bude znovu kavárna. Prostory si pronajal provozovatel dvou příbramských restaurací Po více než sto letech se do přízemí Drakovny vrací kavárna. V místech, kde na počátku … Nepřehlédněte Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Začalo to nenápadně. Dvě feny utekly ze zahrady rodinného domu. Jedna se brzy našla. … Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“ Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“ Radní kraje odsouhlasili poskytnutí financí na zajištění školního stravování pro děti … Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se v červnu stane centrem evropského hornictví. Od 12. do 14. června bude … Kultura Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Dopravní policisté ve Středočeském kraji řešili v roce 2025 celkem 13 857 dopravních … Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Oblíbený kulturní cyklus Večery s Golemem zve diváky na další výjimečný večer, který …
Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz