10. 4. svátek má Darja




Záchranářský souboj Opavy s Příbramí skončil bez branek

28. června 2020   (17:58)
Záchranářský souboj Opavy s Příbramí skončil bez branek
foto: pribram.cz, ČTK

"Jsme stále ve hře. Dokud to půjde, budeme bojovat. Zbraně neskládáme," řekl po zápase Pavel Horváth, asistent trenéra Příbrami.


Fotbalisté Příbrami ve třetím kole nadstavby o záchranu remizovali bez branek v Opavě. Středočeši mají na posledním místě, které znamená přímý sestup, stejně 25 bodů jako jejich dnešní soupeř na páté příčce. Od čtvrté Karviné dělí oba celky dva body.

"Nechci říct, že jsem spokojený, ale jak všichni říkáme: Žijeme. Kdybychom tady prohráli, je pravděpodobně konec," prohlásil asistent trenéra Příbrami Pavel Horváth. "Jsme stále ve hře. Dokud to půjde, budeme bojovat. Zbraně neskládáme," dodal.
"Je to pro nás stoprocentní ztráta. Když to rozdělím, v první půli jsme hráli hrozně nervózně. Nakopávali jsme balony, což nechceme. Je vidět, že to bude trvat déle. Samozřejmě, hrajeme o záchranu a hlava pracuje. Čekal jsem, že se uvolníme více. Musíme pracovat dál," uvedl asistent opavského trenéra Radoslav Kováč.
Opava začala aktivně a do první slibné šance se dostal Řezníček, ale s jeho přízemní střelou si ovšem devatenáctiletý brankář Melichar poradil. Průběh prvního poločas byl vyrovnaný, hra však byla rozkouskována fauly na obou stranách. Další zajímavá šance přišla až v závěru první půle, ale domácí gólman Fendrich si se střelou Zorvana poradil.

Krátce po změně stran musel Melichar z brány poté, co Fendrich dlouhým výkopem vysunul Juřenu, kterého příbramský gólman poslal k zemi. Domácí se dožadovali faulu, ale rozhodčí Zelinka zůstal klidný. Po hodině hry si Slezané po dlouhém obléhání příbramské brány vytvořili solidní příležitost, jenže Souček po centru Texla hlavičkoval těsně vedle levé tyče.
Opavští v závěru ukázali také dalekonosné pokusy. Jedovatou střelu Součka vyrazil na poslední chvíli Melichar a následná rána Zavadila skončila vysoko nad břevnem. Blízko gólu byl vzápětí i střídající Dedič, jehož ránu z otočky zlikvidoval Melichar koleny.

"Příbram nám neutekla a trochu jsme se přiblížili Karviné, která prohrála. Ale jak říkám, teď nás čekají dva zápasy, které opět musíme zvládnout. Je to pořád dokola. Teď máme doma Olomouc, a pokud to nezvládneme za tři body, bude situace hodně vážná," uvedl Fendrich.

"Bod pro nás není úplně plusový, ale Opava nám neutekla. Ostatní výsledky nám nahrály, takže jsme pořád ve hře. Chtěli jsme vyhrát, ale bod musíme brát a v dalších zápasech pro to musíme udělat ještě víc. Od toho se teď můžeme odpíchnout, doma snad udržet nulu a aspoň jeden gól dát," řekl Zorvan.
Hlasy po utkání:
Radoslav Kováč (asistent trenéra Opavy): "Je to pro nás stoprocentní ztráta. Když to rozdělím, v první půli jsme hráli hrozně nervózně. Nakopávali jsme balony, což nechceme. Je vidět, že to bude trvat déle. Musíme tomu dát tvar, dát balon na zem. Vzadu nemáme odvahu. První půle byla slabší, ve druhé už to bylo lepší. Dostali jsme se do několika šancí, měli jsme centry, ale čekal jsem od nás víc. Málo se cpeme do vápna Samozřejmě, hrajeme o záchranu a hlava pracuje. Čekal jsem, že se uvolníme více. Musíme pracovat dál."

Pavel Horváth (asistent trenéra Příbrami): "Podali jsme statečný výkon v těžkém zápase, kdy jsme proti sobě měli Opavu, která hraje dobře a v jejím domácím prostředí to pro soupeře není jednoduché, ale zvládli jsme to. Nechci říct, že jsem spokojený, ale jak všichni říkáme: Žijeme. Kdybychom tady prohráli, je pravděpodobně konec. Jsme stále ve hře. Dokud to půjde, budeme bojovat. Zbraně neskládáme."
SFC Opava - 1. FK Příbram 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Paták, Podaný - Marek (video). ŽK: Hošek, Hrabina, Slepička - Soldát, Polidar, Rezek, Melichar. Diváci: 1693 (limit 5000 osob na stadionu).

Sestavy:

Opava: Fendrich - Harazim (54. Sus), Hrabina, Hošek (37. Hnaníček), Žídek, Helešic (77. Zapalač) - Souček, Zavadil, Řezníček (54. Texl) - Dordič (77. Dedič), Juřena. Trenér: Skácel.

Příbram: Melichar - Kvída (78. Antwi), Kingue, Kleščík, Cmiljanovič - Polidar (29. Škoda), Tregler, Soldát (63. Pazdera), Rezek, Zorvan - Pinc (63. Slepička). Trenér: Čuhel.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V … SPORT Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce … NEPŘEHLÉDNĚTE V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá … AKTUÁLNĚ Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak … SPORT Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč … AKTUÁLNĚ Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve … DOPRAVA Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení Páteční dopoledne přinese nečekaný obrat. Zatímco den začne pod zataženou až oblačnou … AKTUÁLNĚ V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 9. dubna před 10. hodinou na silnici v křižovatce … AKTUÁLNĚ Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA Jaro letos v Příbrami nepřineslo jen teplejší počasí, ale i nový módní vítr. Na konci … PR
Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66 Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66 Návštěvníci této oblíbené události uvidí na čtyři stovky vystavených plechovek a … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz