10. 7. svátek má Libuše




Záchranáři vyjížděli na Slapy k tonoucímu muži, nepodařilo se ho už oživit

NEPŘEHLÉDNĚTE
16. července 2023   (19:00)
Záchranáři vyjížděli na Slapy k tonoucímu muži, nepodařilo se ho už oživit
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Vodní záchranná služba spolu s Povodím Vltavy v sobotu na Slapech začala s osazováním informačních tabulí upozorňujících na rizika koupání.


Záchranáři dnes odpoledne zasahovali na Slapské přehradě u tonoucího muže. Přes veškeré úsilí se ho už nepodařilo oživit, řekl Marek Hylebrant ze středočeské záchranné služby. Případ se stal poblíž Rabyně. Mrtvým je podle Hylebranta starší muž.

Vodní záchranná služba spolu s Povodím Vltavy v sobotu na Slapech začala s osazováním informačních tabulí upozorňujících na rizika koupání. Postupně budou přibývat u nejnavštěvovanějších vodních nádrží v Česku. Návštěvníky například nabádají, aby se nekoupali sami, neplavali daleko od břehu nebo si zajistili doprovod či sebezáchranný prostředek.
Za celý loňský rok zaznamenali vodní záchranáři v ČR 720 zásahů, letos už jich evidují 260. Podle prezidenta Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Davida Smejkala každý rok zemře v souvislosti s aktivitami u vody v ČR 180 až 200 lidí. V přepočtu na počet obyvatel má Česko podle něj větší počet utonulých než Francie, Německo, Itálie a jiné státy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro spotřebitele … AKTUÁLNĚ Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze! Příbram se chystá na událost, která provoní celé okolí. 12. září 2026 od 12 hodin … NEPŘEHLÉDNĚTE Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko? Ve Švédsku už rodiče mohou převést část své placené rodičovské dovolené na prarodiče. … ZAJÍMAVOSTI Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i … TIP NA VÝLET Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se … AKTUÁLNĚ Na nádraží si doplníte pitnou vodu nebo osvěžíte. S nápadem přišli dobříšští školáci Na nádraží si doplníte pitnou vodu nebo osvěžíte. S nápadem přišli dobříšští školáci Obyvatelé i návštěvníci Dobříše mohou v letních měsících využít nové veřejné pítko na … Přes 60 jezdců míří do Sedlčan. Rallycross Cup slibuje adrenalin i večerní koncert Přes 60 jezdců míří do Sedlčan. Rallycross Cup slibuje adrenalin i večerní koncert Sedlčanská kotlina bude v sobotu 11. července patřit burácejícím motorům. Na druhý … SPORT Kdo povede Příbram po volbách? Kandidátky se začínají odkrývat! Kdo povede Příbram po volbách? Kandidátky se začínají odkrývat! Termín letošních komunálních a senátních voleb je pevně stanoven. Volit se bude 9. a … POLITIKA Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla Skanzen Vysoký Chlumec se v sobotu 18. července promění v místo, kde se zastaví čas. … ZAJÍMAVOSTI
Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron Vodní záchranáři za letošní léto evidují přes 420 zásahů, což je téměř 50 procent celé … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz