Záchranáři převezli z Příbrami na Vinohrady deset pacientů s covidem
Nepřehlédněte
13. listopadu 2020 (18:06)
Video: Příbramská nemocnice již dosáhla maxima naplněnosti lůžek pro pacienty s covidem. Dohodla se tak na převozu 10 pacientů do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.
Před víkendem zasedal krizový štáb Oblastní nemocnice Příbram, který projednával současnou situaci s koronavirem. Lůžka jsou prakticky zaplněna. Pro nadcházející víkend už nemocnice neměla volné kapacity, proto se dohodla na spolupráci s Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady.
Před pavilonem I příbramské nemocnice se dnes objevilo několik sanitních vozů. Důvodem byl převoz pacientů s covidem. Ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Středočeského kraje došlo k přesunu deseti pacientů, konkrétně pěti žen a pěti mužů.
Za posledních 24 hodin příbramská nemocnice přijímala asi 6 pacientů. Momentálně se v nemocnici nachází 80 hospitalizovaných a nejvíce z nich má středně těžký průběh, který vyžaduje přísun kyslíku maskou. "V médiích se dočítáme, že čísla pozitivně testovaných klesají. Není ale ještě vyhráno. Důležité je i nadále dodržovat veškerá opatření a být co nejvíce ohleduplní," říká v rozhovoru pro pribram.cz ředitel nemocnice Stanislav Holobrada.
Na sociálních sítích se stále objevují komentáře, které covid a jeho sílu zpochybňují. Ředitel nemocnice tento fakt komentuje slovy: „Je to nešťastný postoj části společnosti, která pandemii podceňuje. Důležité je nebát se, ale mít respekt. Takovým zpochybňovačům bych vzkázal, aby přišli do nemocnice pomoci. Je to obrovská frustrace, především zaměstnanců. V tomto stavu žijeme už třetí měsíc a je tady obrovská únava. Máme osm týmů. Přes 66 zaměstnanců je kvůli covidu v neschopnosti a na stanicích velmi chybí. Celá situace je neuvěřitelně náročná, psychicky i fyzicky.“
V příštím týdnu by příbramské nemocnici mělo pomoci 8 záchranářů od Armády České republiky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová
Další články
Řidič nezvládl jízdu a ve vysoké rychlosti vylétl z vozovky
V obci Oseč u Obecnice v sobotu večer zasahovaly všechny složky integrovaného …
FOTO
Energo Příbram zvýší cenu tepla o 9 %
Společnost Energo Příbram oznámila, že od 1. ledna 2026 dojde k navýšení cen tepelné …
Děti nahlédly do života ryb v sádkách v Rožmitále
Sádky firmy Rybářství Lnáře v Rožmitále pod Třemšínem se v jeden podvečer proměnily v …
Příbram zpřísňuje parkování. Modré zóny nově i o víkendech, řešením může být soukromé místo
Od 1. listopadu platí v Příbrami nové nařízení upravující režim parkování na vybraných …
PR
Svatá Lucie a tajemné Lucky: nejdelší noc, pranostiky i strašidelná podívaná
Třináctý prosincový den patří svaté Lucii, patronce světla. Její svátek provází …
Zajímavosti
Co znamená každoročně zlatá neděle ve spojení s řeznictvím ZEMAN maso-uzeniny? Jednoznačně speciální akce a prodloužená otevírací doba i na neděli 21. prosince
Poslední adventní nebo také zlatá neděle je za dveřmi a lidé si zapálí čtvrtou, …
PR
Mikulášské rybářské závody ve Vimperku: Úspěšná výprava rožmitálského rybářského kroužku
První prosincová sobota se pro děti z rybářského kroužku Rožmitál pod Třemšínem nesla …
Tajemství bukové stráně
/Příběh černých čápů/ Počasí tak trochu s námi laškovalo - však je také aprílové. Ale …
FOTO
Nebezpečná látka v kosmetice pod dohledem: hygienici našli jen pár hříšníků
Nebezpečná látka TPO, zakázaná v kosmetických přípravcích od 1. září, byla při …
Ve středních Čechách se lyžuje ve třech areálech, podmínky někde zhoršuje obleva
Ve středních Čechách jsou v provozu tři zimní střediska, po nejdříve otevřeném Monínci …




