26. 4. svátek má Oto

Záchranáři mají ve vedrech o pětinu více práce

11. června 2014   (06:10)
Záchranáři mají ve vedrech o pětinu více práce

V teplých dnech také přibývá otrav oxidem uhelnatým kvůli narušení odtahu komínů.


Záchranáři na Příbramsku mají v posledních dnech plné ruce práce. Kvůli vysokým teplotám, které šplhají až k hranici 35 stupňů, vyjíždějí nyní přibližně o pětinu častěji. Nejčastěji právě k případům, které způsobilo teplé počasí.

Ohoženi jsou především senioři a oslabení jedinci

„Počet výjezdů je přibližně o 20 procent vyšší než v "normální" dny. Záchranáři vyjíždí nejčastěji ke kolapsovým stavům, k pacientům s dušností, vysokým krevním tlakem a bolestí na hrudi. Ohroženi jsou převážně senioři, pacienti s oslabeným imunitním systémem a chronicky nemocní,“ sdělila portálu pribram.cz mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

Ochlazení přijde dnes, s sebou přinese bouře

Během dnešního odpoledne a večera by měla přes Českou republiku přejít studená fronta, která teploty sníží zhruba o 10 stupňů. Ojediněle se mohou vyskytovat i silné bouřky. Neměly by ovšem dosahovat takové síly jako v sousedním Německu, kde způsobily smrt šesti lidí a způsobily rozsáhlé škody.

Jak se před horkem ochránit?

„První rada, jak kolapsům předejít, je dodržovat pitný režim. Nemělo by se vycházet na slunce mezi 12. - 15. hodinou. Lidé by se měli přiměřeně oblékat, nosit pokrývku hlavy a přizpůsobit veškeré aktivity svému aktuálnímu zdravotnímu stavu,“ radí Effenbergerová. 

Kvůli riziku angíny by se neměly pít ledově vychlazené nápoje. Ty navíc mohou způsobit bolesti břicha. V těchto dnech by měli i školáci na prvním stupni vypít přibližně dva litry tekutin, podle výzkumu tak činí necelá desetina.Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Začátkem května se bude napouštět venkovní bazén. Od června bude otevřen Vše směruje k tomu, aby byl venkovní bazén na sezónu připraven. 26. dubna 2019   (15:20) Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Parkoviště pod hřbitovem se v řádu dní stane placeným Město zpoplatní toto parkoviště v nejbližších dnech. 26. dubna 2019   (12:45) Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz