21. 5. svátek má Monika

Zábor veřejného prostranství vyjde nově o něco dráž

7. března 2019   (06:15)
Zábor veřejného prostranství vyjde nově o něco dráž

Nejvíce si připlatí provozovatelé kolotočů a poutí.


Únorové zastupitelstvo se zabývalo mimo jiného i otázkou obecně závazné vyhlášky o veřejném prostranství a jeho záboru. Nová vyhláška má kromě navýšení příjmu do městského rozpočtu i další důvod, kterým je zjednodušení celého systému a snaha o regulaci akcí, které vedení města nepovažuje za přínosné, ale naopak rušivé.

Platit nově budou muset i majitelé objektů, kteří chtějí zábor nejbližšího okolí z důvodu rekonstrukce, například stavby lešení. Ti měli dříve zábor na určitou dobu zdarma. Kromě finančního profitu by měla nová verze vyhlášky motivovat k co nejrychlejšímu průběhu rekonstrukce.

Kdo naopak nezaplatí nic jsou pořadatele sportovních a kulturních akcí, které nemají komerční charakter. Jedná se o akce jako je například Putování se světýlky za sv. Martinem, Korzo Obora, Svatohorský Downtown a další. Výjimku pro tuto kategorii navrhli jako první zastupitelé za TOP 09.

Jiné akce zaplatí 10Kč/metr čtvereční/den, tržní prodej zaplatí dvojnásobek, cirkusy 5 Kč a nejvíce to bude u kolotočů a poutí, kde je sazba stanovena na 30Kč/metr čtvereční/den.

„U kolotočů a lunaparků jsou problémy, občany to ruší. To jsou důvody, proč tomu já za sebe nefandím,“ vysvětlil starosta města Jindřich Vařeka (ANO).

Podle místostarosty města Martina Buršíka (ANO) nejsou sazby nijak nevybočující z průměru v republice. Nový systém je navíc jednodušší v jednotnosti sazby, dříve byly reflektovány různé kategorie rozměru záboru, a podle něj se stanovovala i výše poplatku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Na místo přijel i pracovník plynáren 20. května 2019   (20:35) Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu. 20. května 2019   (17:35) AKTUALIZOVÁNO Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Dnešní zasedání Zastupitelstva města začíná v 16:00 hodin. Buďte u toho s námi. 20. května 2019   (15:45) Foto dne: Pane starosto, děkujeme Foto dne: Pane starosto, děkujeme Již jen pár hodin nás dělí od volby nového starosty města Příbrami 20. května 2019   (14:22) Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai U nehody aktuálně zasahují složky IZS. 20. května 2019   (12:43) Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Ačkoli kabinky vypadají zvenku podobně jako například nové toalety, mají zcela jiný účel 20. května 2019   (11:10) Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Levý jízdní pruh je uzavřen 20. května 2019   (09:11) Dětský den pro nedočkavce Dětský den pro nedočkavce Na Drkolnově bude šrumec. Přijedou hasiči a koníci ze žežické stáje 20. května 2019   (08:25) Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Lidé se usmívali a neřešili. Nebyl to happening, ale HAPPYning. 20. května 2019   (06:06) Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz