2. 5. svátek má Zikmund

Za ubohost označil Zeman výrok kandidáta Petra Pavla o tom, že skupina Ztohoven vrátí na Pražský hrad prezidentskou standartu

8. ledna 2023   (10:38)
Za ubohost označil Zeman výrok kandidáta Petra Pavla o tom, že skupina Ztohoven vrátí na Pražský hrad prezidentskou standartu
foto: Jiří Ovčáček/PR

"Pokud Pavel zvyšuje nebo ovlivňuje svou popularitu s tím, že se stýká s pravomocně odsouzenými, kteří znesvětili jeden ze symbolů české státnosti, tak to vypovídá o něm samém a považuji to za ubohost," uvedl Zeman.


Česko by mělo mít prezidenta s politickými zkušenostmi, uvedl necelý týden před přímou volnou nové hlavy státu končící Miloš Zeman v pořadu Prezidentský Press klub na rádiu Frekvence 1. Jako jediný ze tří favorizovaných kandidátů splňuje podle něj tuto podmínku pouze expremiér Andrej Babiš (ANO). Nemyslí si, že finišující kampaň ovlivní soudní rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo, protože o případu už společnost ví mnoho. Městský soud v Praze vynese rozsudek v kauze, která se týká padesátimilionové dotace na stavbu kongresového areálu ve středních Čechách, v pondělí.

Zeman také uvedl, že chápe Babišův odmítavý postoj k účasti v předvolebních debatách. "Je logické, že máte mít diskusi jeden na jednoho, ne jeden proti osmi," konstatoval s tím, že jiná bude situace před druhým kolem voleb.
Za ubohost označil Zeman páteční výrok kandidáta Petra Pavla o tom, že skupina Ztohoven vrátí na Pražský hrad prezidentskou standartu, kterou v roce 2015 při jedné ze svých akcí vyměnila za rudé trenýrky na protest proti Zemanově politice. Standarta se podle Pavla vrátí až do rukou nového prezidenta. Podmínkou vrácení je, že hlavou státu nebude Babiš. Ztohoven po své akci tvrdili, že standartu rozstříhali a rozdali lidem. Soud za akci členům skupiny uložil podmíněné tresty a povinnost nahradit přes 55.000 korun za poškozenou střechu a přestřižené lanko u stožáru, za ukradenou standartu měli zaplatit 8400 korun.
"Pokud Pavel zvyšuje nebo ovlivňuje svou popularitu s tím, že se stýká s pravomocně odsouzenými, kteří znesvětili jeden ze symbolů české státnosti, tak to vypovídá o něm samém a považuji to za ubohost," uvedl Zeman.

O kandidátce Danuši Nerudové Zeman uvedl, že se omluvil slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové za slova, která pronesla v souvislosti s její činností před tím, než se stala prezidentkou. Dalšího z devíti kandidátů Jaroslava Bašty (SPD) si prezident váží jako signatáře Charty 77 a politického vězně minulého režimu, na druhé straně má pochybnosti, zda je právně možné, aby prezident vládu odvolal, jak Bašta uvádí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se … POZNÁVÁME BRDY Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala … SPORT SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ … SPORT Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala od 1. května plavební sezona. O víkendu Povodí … AKTUÁLNĚ První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První květen. Datum, které ve světě znamená protesty, průvody a připomínku dělnických … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury O víkendu se můžete pěšky vydat na Vysokou za Dvořákem, vyrazit na pochod kolem … NEPŘEHLÉDNĚTE Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Nedostatek parkovacích míst je dlouhodobý problém většiny českých měst — a Příbram … AKTUÁLNĚ Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ se často tváří jako pohádka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejjemnějších … ZAJÍMAVOSTI Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Noc z 30. dubna na 1. května u nás patří k nejpůsobivějším v roce. Říká se jí … NEPŘEHLÉDNĚTE
Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu Nedaleko Dobříše se nachází výjimečné chráněné území Andělské schody, které v sobě … TIP NA VÝLET
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz